AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Almanca Web Sitesi Nasıl Olmalı

Almanca Web Sitesi Nasıl Olmalı

Almanca Web Sitesi Nasıl Olmalı

AjansBusiness | 11/Haziran/2021 | 842 Kez Okundu

Bir Almanca web sitesinin nasıl kurulduğu, maliyeti ve tasarım önerilerini öğrenebileceğiniz yazımız ile harika Almanca web siteleri sizleri bekliyor.

Almanca Web Sitesi Nasıl Olmalı

ALMANCA WEB SİTESİ NASIL OLMALI?


Bir web sitesi her daim kullanıcı odaklı olmalı ve işletmenizi iyi yansıtmalıdır. Web sitesi dili değişse de aslında kullanıcıların bir web sitesinden beklentileri asla değişmez. Türkçe web sitesi yapmada karşılaşılan her zorluk diğer dillerde oluşturulacak web sitelerinde de karşımıza çıkmaktadır. Dünya üzerinde en çok konuşulan dil olarak İngilizce ve Almanca karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olduğunda da işletmelerin Almanca web sitesi yaptırma talepleri artmaktadır. Bu yazımızda bir web sitesi nasıl olmalıdırdan ziyade Almanca web sitesi nasıl olmalı’ yı anlatacağız.


Almanca Web sitesi Nasıl Olmalı?


Almanca web sitesi yapım aşamasında öncelikle Türkçe’ yi tamamen geride bırakmamız gerekmektedir. Almanca web sitesi kurulumunda her şey tamamen Almanca olmalıdır. URL’ den description’ a, title’ a kadar web sitesi için kullanılan tüm araçların Almanca olması gerekmektedir. Sonrasında ise Almanya’da hangi bölgede hizmet vereceğinizi belirlemeli ve bu bölgede bulunan rakiplerinizi analiz etmelisiniz. Rakip analizlerinize göre kendinize Almanca anahtar kelimeler bularak yeniden Almanya yerel SEO çalışmaları kapsamında çalışmalara başlamalısınız. Türkiye için yapacağınız SEO çalışmaları ve anahtar kelime belirleme işlemleri Almanya için geçersiz duruma düşecektir. Almanca web sitesi dendiğinde A’dan Z’ye her şeyin Almanca olmasının sebebi arama motorlarında Almanca olarak da ön sıralarda yer alabilmek ve Almanca konuşan potansiyel müşterilerinize direkt ulaşabilmektir.


Almanca Web Sitesi Tasarımı


Almanca web sitesi tasarımı yapmadan öncesinde belirlediğiniz hedef bölgenizin ve hedef kitlenizin analizini yapmanız gerekmektedir. Bu site tasarımınızın kitlenize uygun olarak belirlenmesine fayda sağlayacaktır. Türk ve Alman gelenekleri arasında ve beğenileri arasında fark olacağından kendi beğenilerinize uygun olmaktan ziyade Almanca Web sitesi tasarımına uygun tasarımlar yaptırmanız faydalı olacaktır. Aynı zamanda sitelerinizin tüm sosyal medya sayfalarınız ile bağlantılı olması, görsellerle ve videolarla desteklenmesi, görsel alt etiketlerinin Almanca olması dikkat etmeniz gereken diğer noktalardır. Tüm ülkelerde olduğu gibi Almanca web sitesi konusunda da sitelerimizin hem mobil hem de masa üstü uyumlu olması gerekmektedir.


Almanca Web Sitesi Fiyatları


Almanca web sitesi fiyatları yaptıracağınız ya da satın alacağınız sitede bulunmasını istediğiniz özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Elbette ki Türkçeden farklı bir dil destekli web sitesi Türkçe bir web sitesinden daha maliyetli olacaktır. Sitenizde Almanca hariç farklı dil desteklerinin bulunması, e-ticaret sitesi isteyip istemediğiniz, sepete ekle seçeneğinin olması ya da ödeme yollarının eklenmesi site fiyatlarınızı arttıracak ya da azaltacak unsurlardan sadece bir kaçıdır. Almanca web sitesi yaptırmadan önce mutlaka daha önce çok dilli site yapmış ve bu alanda çalışmış profesyonel kişiler ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Almanca web sitesi yaptırmada profesyonel olmayan kişiler ile çalışmanız hem süreyi uzatacak hem de maliyeti arttıracaktır. Almanca web sitesi yaptırmadan önce piyasa araştırması yapıp teklif almanız önerilerimiz arasındadır.
 

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?