AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Ankara Web Tasarım | Ayvalı Mah. Süleymaniye Cad. No:39/B | 0543 168 46 06 | 0543 168 46 06

Ankara web tasarım konusunda uzun süreler boyunca çalışarak 1000+ mobil uyumlu web tasarım yaptık, %100 tam responsive uyumlu web site tasarımları için hemen teklif isteyin.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım (Responsive Web Design)

 

Mobil uyumlu web tasarım sayesinde web sitenizi bilgisayar, tv, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlardan tasarım bozulması olmadan erişebilirsiniz. Son zamanlarda web sitelerinin mobil cihazlardan daha sık kullanılır olması mobil uyumlu web tasarımı bir tercih değil zorunluluk durumuna getirmiştir.

 

Mobil uyumlu kelimesinin yerine günlük kullanımda responsive kelimesi de tercih edilmektedir, duyarlı (adaptif) anlamına gelen kelime web sitesinin görüntülenen ekran çözünürlüğünün değişmesi durumunda tasarımsal değişim sağlayarak o anki ekrana uyumlu olmasını ifade etmektedir.

 

Mobil uyumlu veya responsive web tasarım denildiğinde sadece mobil cihazlardan da açılıyor olması yeterli değildir, mobil cihazlarda tasarımın kullanıcı deneyimine uygun şekilde değişecek şekilde olması da gerekmektedir. (UI/UX Tasarım)

 

Mobil uyumlu web tasarım konusunu her yönü ile önemsiyoruz kullanıcı deneyimi sağlayan arayüzlerin SEO için de önemli etken olduğunu ve kullanıcıların sayfada kalma sürelerine bile etki ettiklerini biliyoruz. Bu nedenle SEO danışmanlığı konusunda hizmet verdiğimiz müşterilerimize de bu konunun öneminden bahsediyoruz.   

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılıyor?

 

Mobil uyumlu web tasarım CSS teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır, ekran çözünürlüğünün hangi boyutlara geldiğinde tasarımın nasıl davranacağını ve yeni tasarımın nasıl şekilleneceğini belirlemek ile yapılır. Son yıllardaki web site şablonlarında kullanılan eklentilerin çoğunda bootstrap teknolojisi olduğundan web tasarımlar bootsrap responsive olanakları ile mobil uyumlu hale getirilebilir.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım (Responsive Web Design) Teklif İste

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?