AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Ankara Dergi Baskı

Ankara Dergi Baskı

Ankara Dergi Baskı

Ajans Business | 01/Aralık/2020 | 498 Kez Okundu

Dergi baskı ve dergi tasarım ihtiyaçlarınıza en kaliteli ve en uygun fiyatlı hizmete Ajans Business ile sahip olabilirsiniz.

Ankara Dergi Baskı

Dergi Baskı Nasıl Olmalı?

 

Dergi, belirli aralıklarla çıkan ve süreli yayınlara verilen isimdir. Dergi kategorileri ise çok çeşitlidir. Magazinden spora, kültürden siyasete, ekonomiden yemeğe kadar her alanda dergi bulmak oldukça kolaylaşmıştır. Tabii derginizin hangi alanda olacağı da elbette ki ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize göre de değişiklik göstermektedir. Ancak dergi baskı tasarımında dikkat edilecek birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan birine dikkat edilmemesi derginizin görünürlüğünü, bilinirliğini ve okunma-satış rakamlarını oldukça etkileyecektir. En önemlisi de ulaşmak istediğiniz hedef kitlelerinize ulaşmanızda sizlere birer engel olmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Bir dergi tasarımının temel ilkeleri orantı, hiyerarşi, denge, devamlılık ve bütünlüktür. Derginin ulaşmak istediği hedef kitleye yazı fontundan içeriğine, görsellerin dikkat çekici olmasından devamlılık ve bütünlük arz etmesine, kopuk konulardan ziyade net ve sade olarak anlatılmak istenilenin direkt hedef kitleye ulaşması gibi unsurlar yardımcı olacaktır.

 

Dergi Tasarım Süreci

 

Dergi tasarım ilkeleri ile dergi tasarım süreci iç içe geçmiştir. Bu unsurlara dikkat edilerek bir baskı sürecine girilmesi elbette ki iyi bir işin ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır. Bir derginin tasarım sürecinde öncelikle ulaşılmak istenen hedef kitle iyi belirlenmelidir. Çünkü hedef kitlenize göre derginin tasarımına bir karar verebileceksiniz. Bir sonraki adım konseptin belirlenmesi olacaktır. Bu da derginizin kime hitap edeceği ile orantılı olarak neyi anlatacağını belirlemek olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi magazin, spor, yemek, siyaset, ekonomi hangi alanda olacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. En son adım ise belirlemiş olduğunuz konsept ve hedef kitleye uygun olan görsellerin ve içeriklerin hazırlanması olacaktır. Burada önemli olan bütünlüğü bozmadan ve devamlılık arz ederek görsellerin ve içeriklerin hazırlanmasıdır. Hedef kitlenin sıkılmadan devamlı olarak takip edebileceği bir işin ortaya çıkmış olması önemlidir. Burada da yazı fontundan puntoya, görsellerin renklerinden dergi sayfalarının kalitesine kadar her detay önem kazanacaktır.

 

Dergi Baskı Nedir?

 

Eski dönemlerden günümüze aktarılan en güzel detaylardan biri de dergi ve gazetelerin basımlarının hala devam etmesidir. Birçok kişiyi dokunarak okumak başka âlemlere yolculuk ettirebilir. Ancak günümüzde birçok alanın elektronik ortamlara taşınması sonucu dergiler de bu güruha katıldı. Fakat günümüzde hala daha dergi baskı yapmaya devam eden kişiler de mevcut. Peki; dergi baskı nedir? Dergi baskı tasarım sürecini tamamlamış ve taslak halinde olan dergilerin istenilen boyut, kalite ve şekilde kâğıtlara aktarılması sürecine verilen isimdir. Dergi baskı süreci, dergi tasarım süreci tamamlanmış taslaklar için yeni bir adım demektir. Burada çalışmış olduğunuz baskı firması sizler için önemli bir unsur olacaktır. Çünkü dergi basımında deneyimsiz ve ne yapacağı hakkında bilgisi olmayan firmalar ile çalışmak, dergi tasarımınız ne kadar harika olursa olsun derginizin ilerlemesinde bir engel oluşturacaktır.

 

Dergi Baskı Fiyatları Ne Kadar?

 

Dergi baskı fiyatları sanıldığı kadar uçuk fiyatlarda yapılmamaktadır. Ancak derginizin nasıl olmasını istediğinize bağlı olarak değişiklik gösterebilen bir durumdur. Derginizin hangi kalitede kâğıtlara basılacağı, boyutlarının ne kadar olacağı, kaç adet basılacağı gibi durumlara göre farklılık göstermektedir. Dergi tasarım aşamasını tamamlamış olarak baskı yaptırmak istediğinizde bu ekstra bir fiyat olarak karşınıza çıkmaz, ancak herhangi bir tasarım hizmeti almadığınızda baskı sırasında sizlere bu hizmet de sunulabilmektedir. Ajans Business olarak dergi tasarım sürecinden dergi baskı sürecine kadar olan her aşamada sizlere yardımcı olmaktayız. Ankara dergi baskı alanında neredeyse en uygun fiyatlarla hizmet veren Ajan Business firmamızdan fiyat teklifi almak bir telefon kadar yakın. Bizlere dergi baskı boyutları, kağıt kalitesi, sayfa sayıları gibi bilgileri aktarmanız halinde sizlere anında teklif iletmekteyiz.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?