AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / E-ticaret Sitesi Nedir

E-ticaret Sitesi Nedir

E-ticaret Sitesi Nedir

Ajans Business | 08/Ocak/2022 | 310 Kez Okundu

Günümüzde internetin gelişmesi sayesinde hemen hemen herkes ticaret yapmaya başlamıştır.

e ticaret sitesi nedir

Günümüzde internetin gelişmesi sayesinde hemen hemen herkes ticaret yapmaya başlamıştır. Bu ticaret kimi zaman evdeki bir ürünü değerlendirmek olurken kimi zaman yurt dışından ithal edilen ürünün Türkiye’de satılmasını kapsayabilmektedir. Ticaretin bu kadar gelişmesinin sebebi hiç şüphesiz e-ticarettir. E-Ticaret nedir sorusuna cevap vermeden önce bu detaya dikkat etmek gerekir. E-ticaret en genel tanımıyla internet üzerinden ürün satışının yapılması ve alıcı, gönderici arasındaki bağın sadece sanal ortam aracılığı ile gerçekleştirilmesidir. Bu sistemde satıcı veya alıcı kesinlikle birbirini görmemekte, ürünü sadece ekrandan görmekte ve ürün kargo ile kişiye ulaşmaktadır. Çok fazla seçenek olması, ürünlerin kaliteli olması insanları bu sisteme yöneltmektedir. 

E-Ticaret Neden Önemli? E-Ticaretin Faydaları Neler?

E-ticaret çok fazla ürün seçeneği sunmaktadır. Alıcılar için bu avantajı bulunuyor. Bu yüzden oldukça önemlidir. Satıcılar içinse çok fazla insana ulaşma imkânı sunmaktadır. Çok fazla faydası bulunan e-ticaretin birkaç faydası şu şekilde ifade edilebilir:
•    Geleneksel ticarete göre çok daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Geleneksel ticarette mağazanın önünden geçen insanlara hitap edilirken e-ticarette yurt içi yurt dışı milyonlarca insana hitap edilebilir.
•    E-ticarette ürün çeşitlerini görmek daha kolaydır. Alıcı için bu çok önemli bir durumdur. Alıcı tüm ürün çeşitlerini tek kalemde görebilmektedir.
•    E-ticaret sayesinde satıcı yorumlarını görmek, ürün hakkında görsellere ulaşmak mümkündür.
•    Satışı yapılabilecek ürün sayısını artırmak mümkündür. Stok tutmadan da satış yapılabilir.

Bu gibi detaylar e-ticareti önemli yapıyor. E-ticaret nedir neden önemlidir sorusuna ise net birer cevap veriyor. 

E-Ticaret Yapmak İçin Öneriler

E-ticaret güncel pazaryerleri aracılığı ile yapılabilir. Bu bir yoldur. Ancak daha güzel bir yol firmaya ait kendi e-ticaret sitesi olmasıdır. Pazaryerlerinin komisyonları sebebiyle yaşanılacak kayıp bu yolla engellenebilir. Ayrıca pazaryerlerinde ön plana çıkmak zor olabilir. Aynı ürünü çok fazla satıcı satıyor olabilir. Ancak e-ticaret sitesine sahip olduğunuzda alıcı sadece sizin ürünlerinize ulaşır. Bu ise satın alımlarını sadece sizin mağazanızdan yapacağı anlamına gelecektir. Bu yolla kısa süre içinde satışlarınızı artırabilirsiniz. E-ticaret anlamında ilerleme kaydedebilir ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?