AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Facebook Reklamları İle İnternet Satışlarını Arttırmak

Facebook Reklamları İle İnternet Satışlarını Arttırmak

Facebook Reklamları İle İnternet Satışlarını Arttırmak

AjansBusiness | 11/Haziran/2021 | 74 Kez Okundu

Facebook reklamlarınızın iyi bir şekilde düzenlemesi ile internet üzerinden ürün ya da hizmet satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Facebook Reklamları İle İnternet Satışlarını Arttırmak

FACEBOOK REKLAMLARI İLE İNTERNET SATIŞLARINI ARTTIRMAK


İnternet alışverişi yöntemi son yılların en popüler uygulamasından biridir. Hemen her işletme internet alışverişi yöntemini kullanarak büyüme hacmini büyütebilmektedir. Artık yerinden satış yapma ya da bir mağaza açma yerini internet alışverişi yapmaya bırakmıştır. Ancak internet satışları yapmanın da bazı tüyoları bulunmaktadır. Sadece internet alışverişi platformlarında yer almak tek başına satışları arttırmakta yeterli olmamaktadır. E-ticaret sitelerinizden daha fazla verim almak ya da internet satışlarınızı arttırmak için reklam verme araçlarından genellikle Google Adwords kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda sosyal medyaların yaygın kullanımı sonrasında Facebook reklamları da sıkça kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere facebook reklamları ile internet satışları arttırmanın püf noktalarını aktarmaya çalışacağız.


1.    Niş Fanatiklerinin Konumlandırılması


İnsanlar genellikle facebook üzerinden alışveriş yapmak yerine beğeni yapmak, aktifleşmek ya da sosyalleşmek gibi aktivitelerde bulunurlar. Dolayısı ile hedef kitlenizi yakalayabilmek ve potansiyel müşterilerinizi alışverişe yönlendirmek için iyi bir hedefleme yapmak ve ürünleri müşterilerine mantıklı şekilde sunmalısınız.


2.    Ürün Sayfasını Ziyaret Edenlere Yeniden Hedeflemenin Uygulanması


Çok az insan facebook reklamları üzerinden alışveriş sitenizi ziyaret ettikten sonra ilk seferde alışveriş yapacaktır. Her ne kadar harika bir Facebook reklamı vermiş olsanız da hedeflemeniz iyi olsa da alışveriş yapacak müşterileriniz çeşitli sebeplerle ilk seferde alışveriş yapmamayı tercih etmektedir. Ancak müşterilerinizin en az bir kez bile sitenizi ziyaret etmiş olmaları sizlerin hedef kitleniz aklında yer edinmenize olanak sağlayacaktır. Bu aşamada hedefleme yaparken sitenizden alışveriş yapan kesimi hedefleme alanınızdan çıkarmanız gerekmektedir. 


3.    Terk Edilmiş Sepetlere Hayat Verilmesi


Facebook reklamları ile internet satışlarını arttırmada hedefleme en önemli aşamalardan biridir. Hedefleme çalışmalarında hedeflerinizi iyi belirlemeniz önemlidir. Birçok kişi internet sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde ya alışveriş yapmaz ya da alışveriş yapma aşamasına gelse bile sepetine eklediği ürünleri almadan sitenizi terk edebilir. Yeniden hedeflemede öncelik olarak sepete ürün ekleyip alışverişi tamamlamadan sitenizden ayrılan kişileri hedefe almalısınız. Sepete ürün ekleme aşamasına gelen müşterilerinizin ufak bir desteğe ihtiyacı vardır. Bu desteği ise facebook reklamları ile müşterilerinize verebilirsiniz.


4.    Müşteriyi Diğer Ürünleri Alması İçin İkna Edilmesi


İnternet siteniz üzerinden alışveriş yapan bir müşteriniz reklamlarla desteklendiği anda diğer ürünleri de alma eğilimi içerisine girebilmektedir. Hemen her ürün için ayrı hedefleme yapmanız her ne kadar zor olsa da her ürün için ayrı hedefleme yapmanız satışlarınızı arttıracaktır. Sitenizden bir kez alışveriş yapan kişileri reklamlar aracılığı ile diğer ürünlerinizi almaya ikna etmeniz daha kolay olacaktır.


5.    Marka Temsilcilerinin Yaratılması


Daha önce internet siteniz üzerinden alışveriş yapan müşterileriniz hizmetlerinizden memnun kalmanız sonrasında yakın arkadaşlarına ya da çevresine sizden alışveriş alması için öneride bulunabilir. Facebook reklamları üzerinden referans göstermeniz müşterilerinizin işletmeniz hakkında güvenini ve sempatisini de arttıracaktır. Reklamlarda referansların verilmesi kullanıcı yorumlarının verilmesi markanızın güvenilirliğini arttırarak satışınızı arttıracaktır.


6.    Facebook Reklamlarını ve İçerik Pazarlamayı Birleştirilmesi


Facebook reklamlarını her ne kadar harika görseller ve videolar ile desteleseniz de reklamlarınızın kaliteli içerikler ile desteklenmesi önemlidir. Reklamlarda görseller kadar içerikler de müşterilerin dikkatini çeken unsurdur. Reklamlarınızı görselleriniz ve içeriklerinizi birleştirdiğinizde müşterileriniz için facebook reklamları ile harika bir internet alışverişi deneyimi yaratmış olacaksınız.

Yukarıda saydığımız tüm maddeler facebook reklamlarını etkili şekilde kullanmanın püf noktalarından bir kaçıdır. Facebook reklamları ile internet satışlarını arttırmak için hedeflemenin iyi yapılması, görsel ve videoların kaliteli olması, görsellerin iyi ve kaliteli içeriklerle desteklenmesi yapılacak ilk adımlardır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?