AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Facebook Reklamları İle Potansiyel Müşteriler Bulma

Facebook Reklamları İle Potansiyel Müşteriler Bulma

Facebook Reklamları İle Potansiyel Müşteriler Bulma

AjansBusiness | 11/Haziran/2021 | 327 Kez Okundu

Facebook reklamları ile potansiyel müşterilerinizi bularak reklamlardan maksimum verimi alır ve satışlarınızı arttırarak marka bilinirliğiniz arttırabilirsiniz.

Facebook Reklamları İle Potansiyel Müşteriler Bulma

FACEBOOK REKLAMLARI İLE POTANSİYEL MÜŞTERİLER BULMA


Facebook reklamları Google Adwords’ ten sonra en çok kullanılan reklam türünden biridir. Facebook kendi içerisinde birden fazla reklam türünü de beraberinde kullanıcılarına ve işletme sahiplerine sunmaktadır. Bu denli çok reklam çeşidinin bulunması da işletmelerin kendilerine en uygun reklamı tespit ederek reklamlardan yüksek bir verim alabilmelerini sağlamaktadır. Son dönemlerde popüler olan bir diğer reklam ise potansiyel müşteriler bulma yöntemidir. Bu yazımızda facebook reklamları ile potansiyel müşteriler bulma yolu anlatılmaya çalışılacaktır.


Facebook Reklamları ile Potansiyel Müşteriler Bulma Nedir?


Facebook reklamları ile potansiyel müşteriler bulma, ürünlerinizle ya da hizmetlerinizle ilgilenen müşterilerin bulunması ve onlardan bilgilerin toplamasına olanak sağlayan bir yöntemdir. Teknik olarak ise potansiyel müşterilerin bilgilerini toplayarak satın alma süreci boyunca satın alma niyetlerini arttırarak satışları arttırma sürecidir. Bu sürecin amacı işletme olarak sunduğunuz ürün ya da hizmetler için olası müşteriler bulmak ve onları gerçek bir müşteriye dönüştürmektir. Potansiyel müşteriler bulma facebook’ taki reklamlarınıza iletişim formu eklemenize olanak sağlar. Ayrıca daha nitelikli ve daha özel potansiyel müşteriler bulmak adına kendinizin hazırladığı farklı sorular da forma ekleyebilirsiniz.


Potansiyel Müşteriler Bulmanın Avantajları


• Reklamlarınıza Başvuru Formları Ekleyebilirsiniz: Reklamlarınıza ek olarak sunacağınız başvuru formları ile potansiyel müşterilerinizden iletişim bilgilerini girmelerini isteyebilir ve böylelikle müşterilerinizle ilgili bilgileri elde edebilirsiniz.
• Formunuza hangi soruyu ekleyip hangisini çıkaracağınızı belirleyebilirsiniz: İşletmenize uygun olacak şekilde özelleştirilmiş sorular hazırlayarak işletmenize özel potansiyel müşteriler oluşturabilirsiniz.
• Potansiyel müşteriler ile ilgili elde ettiğiniz bilgileri kolayca indirebilirsiniz: Bu sistem ile potansiyel müşterileriniz ile ilgili elde ettiğiniz iletişim vb. bilgileri Facebook sayfanızdan ya da reklam yöneticiniz üzerinden indirebilirsiniz. 
• CRM sağlayıcıları ile entegrasyon sağlar: CRM açılımı Müşteri Yönetimi Sistemi adı verilen bir yazılımdır. Bu yazılım işletmelerin potansiyel müşterileri ile ilişki kurup, yönetmelerini sağlar. Herhangi bir CRM sistemini facebook ile entegre etmeniz halinde, bu sistem facebook reklamları üzerinden elde ettiğiniz potansiyel müşterilerinizin zamanında takip edilmesi ve yönetilmesine yardımcı olur. Böylelikle yüksek dönüşüm oranları elde edebilir ve gerçek zamanlı olarak eyleme geçebilirsiniz.


En İyi Performans Nasıl Alınır?


Facebook reklamlarınızda potansiyel müşteri bulma amaçladığınızda reklamlarınızı potansiyel müşterilerinize uygun görsel ve videolar ile donatmalısınız. Reklamlarınız kullanıcıları tıklayarak hızlı formu doldurmaya teşvik etmelidir. Hızlı formu neden doldurmaları gerektiğini potansiyel müşterilerinize açıkça belirtmelisiniz. Potansiyel müşterilerinizi belirlerken reklamlar sayesinde ölçeğinizin genişleyeceğini ve satışlarınızın artacağını düşünmeniz gerekmektedir. Bu sebeple bütçenizi doğru planlamanız ve bütçenizi doğru yönetmeniz gerekecektir. Potansiyel müşterilerinizi belirledikten sonra, işletmenizin özel kullanıcılarını tespit ederek o kullanıcılara özel reklamlar hazırlayabilirsiniz. İletişim ya da başvuru formlarınızı işletmenize uygun olarak hazırlamalısınız. Formlarınız mümkün olduğunca kısa ve öz sorular içermelidir. Soruların uzun olması ve anlaşılır olmaması kullanıcıların formu tamamlamadan siteden çıkmalarına neden olacaktır. Bu saydığımız noktalara dikkat etmeniz halinde facebook reklamları ile potansiyel müşterilerinizi kolayca bulacak ve aldığınız verimi arttıracaksınız.
 

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?