AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Ads Nedir

Google Ads Nedir

Google Ads Nedir

Ajans Business | 21/Ocak/2022 | 450 Kez Okundu

Ads, Google tarafından sunulan reklamlarınızın çeşitli platformlarda yayınlanmasına olanak tanıyan bir hizmettir.

google-ads-nedir

Google ads Google tarafından sunulan ve reklamlarınızın çeşitli platformlarda yayınlanmasına olanak tanıyan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde ürününüzü, markanızı veya hizmetlerinizi hedef kitlenize kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Google ADS reklamları tercih edilirken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle hedef kitleyi doğru belirlemek önem taşıyor. Hedef kitlenizi belirledikten sonra müşterilere çok daha kolay ulaşmanız mümkündür.

Profesyonel destek almanız reklamların etkisini artırmak için oldukça fazla önem taşımaktadır. Siz de Google Ads nedir ne işe yarar sorusuna net bir cevap arıyorsanız bu bahsettiklerimiz genel bilgi sahibi olmanız için yeterli olacaktır. Daha fazla detay için profesyonel destek almanız önem taşımaktadır.

Google ADS ve SEO

SEO başlı başına bir alandır. SEO sayesinde web sitenin trafiği artmaktadır. Bu uzun bir süre devam etmekte ve sonrasında sonuca ulaşmaktadır. Ancak sonuca ulaştığında ciddi etkiler gösterebilmektedir. Dakikalar içinde yapılabilecek bir işlem değildir. SEO geri dönüşü genel olarak günlerce sürebilen işlemlerdir. SEO ile sitenizin tıklanmasını artırmanız mümkün. Ancak bunu yaparken emek vermeniz ve ciddi zamanlar harcamanız gerekebilir. Google ADS ise bu noktada devreye giriyor. Herhangi bir zaman harcamadan kısa süre içinde müdahale edebilmenize olanak tanıyor. Müşteri sayınızı anında artırmaya olanak tanıyor. Direkt olarak reklamlarınız Google, YouTube gibi platformlarda yayınlanıyor. Sonucunda ise hızlı bir şekilde müşteri sayınız artıyor. 

Reklam Maliyetleri Nedir? Reklam Vermek Mantıklı mı?

Reklamların maliyetleri kişiye göre değişebilmektedir. Ayıracağınız bütçeye göre gösterim sayısı elde edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse web sitenizin daha çık tık almasını isterseniz bu durumda web site linkinizin paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz tıklanma sayısına göre belirli günlük bütçeler ortaya çıkar. Bu bütçeler ile reklamlarınız yayınlanır. Ne kadar çok bütçe ayırırsanız reklamınız o kadar fazla yayınlanır. Bu noktada reklam vermeden önce bütçe planlaması yapmak önem taşıyor. Bir diğer önemli nokta ise reklamın verileceği platformlar. Bunların doğru belirlenmesi de reklam bütçesinin düşmesini, daha çok kişiye ulaşılmasını sağlar. Mantıklı mı diye düşünülüyor ise bunun kesinlikle mantıklı olduğu söylenebilir. Kısa sürede çok fazla insana ulaşmak ancak Ads ile mümkündür

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?