AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Ads Reklam Verme

Google Ads Reklam Verme

Google Ads Reklam Verme

Ajans Business | 29/Ağustos/2023 | 848 Kez Okundu

Google Ads reklamları ülkemizdeki internet reklamcılığının temelini oluşturur. Google'ın arama sonuçlarında ya da Youtube'da reklamlarınızı göstermeyi sağlayan online pazarlama aracıdır.

google-ads-reklam-verme

Google Ads reklamları ülkemizdeki internet reklamcılığının temelini oluşturur. Google'ın arama sonuçlarında ya da Youtube'da reklamlarınızı göstermeyi sağlayan online pazarlama aracıdır. İşletmeler internet sitelerini ön plana çıkarmak için reklam verir. Anahtar kelime seçimi, reklam başlığı gibi seçimlerin sonrasında kişilere sunulan bütçe dahilinde Google Ads reklamı verebilir.
 

Google ads reklam verme internet reklam alanında en fazla bütçenin kullanıldığı kanaldır. 2000 yılının Kasım ayında faaliyet vermeye başlayan bu reklamlar şu anda 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır.
 

Google Ads'e Neden Reklam Vermeliyim?

Google Ads reklam verme başarı istatistiklerine bakıldığında 2020 yılı bize Google Ads'in ne kadar önemli bir yerde olduğunu gösteriyor. Covid salgını 2020 yılı için korkutucu ve üzücü bir dönem olarak tarihe geçti. Tüketiciler ne nerede satılır, mağazalar kaçta açılıp kapanıyor gibi soruların cevaplarını almak için Google'ı tercih etti.

Pandemiyle beraber değişen yaşam tarzımız özellikle işletmeleri etkiledi. Müşteriye ulaşım konusunda Google Ads reklam verme bu pazar arayışının temel yapı taşını oluşturuyor diyebiliriz. Google reklam modelleri;

• Görüntülü Reklam Ağı

• Alışveriş Reklamları

• (Remarketing) Yeniden Pazarlama Reklamları

• Arama Ağı Reklamları

• Evrensel Uygulama Reklamları

Google Adwords ve yeni adı Google Ads. Metin tabanlı bir reklam modeli. Google Adwords en çok kullanılan reklam modellerinden biridir. Google Adwords tarafından verilen reklamlar genel olarak belirli sınırlar içinde kullanılan satırlardan oluşmaktadır.

Google AdWords ile, reklamveren reklamınızı sunduğunda değil, birisi reklamınızı görüp tıkladığında ödeme yaparsınız. Google Adwords modelinde bu ücret, reklamınızın görünmesini istediğiniz anahtar kelime rekabetine bağlıdır. Google Adwords reklamlarınızın rekabette öne çıkmasını ve ön sıralarda yer almasını istiyorsanız daha fazla ödemeniz gerekecektir.
 

Adwords Nasıl Çalışır?

Google AdWords'ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için, anahtar kelimelerin, yerleşimlerin, reklam sıralamasının, tekliflerin ve kalite puanının yapı taşlarını öğrenmek önemlidir.

Google Adwords reklamlarının, seçtiğiniz kelimeler veya kelime öbekleri arama terimlerinizle eşleştiğinde görünme olasılığı daha yüksektir. Orijinal yedek parça satışı yapıyorsanız, kampanyanızda anahtar kelime olarak "orijinal yedek parça" kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google'a orijinal parçalar veya benzer terimler girdiğinde, arama sonuçlarının yanında reklamlar görünebilir. Ayrıca, Google'a bağlı tüm kanallarda ve orijinal yedek parça satan web sitelerinde reklam verebilirsiniz.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?