AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google İşletme Kaydı Nasıl Yapılır

Google İşletme Kaydı Nasıl Yapılır

Google İşletme Kaydı Nasıl Yapılır

Web Tasarım Ankara | 22/Eylül/2020 | 416 Kez Okundu

Google haritalara işletme kaydınızı yaptırarak lokal arama sonuçlarında işletme bilgilerinizin yer almasını sağlayabileceksiniz, peki google işletme kaydı nasıl yapılır

google-isletme -kaydi-nasil-yapilir

Google Haritalar'da İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

 

Google işletme kaydı Google My Business ücretsiz platformu üzerinden yapılmaktadır. Google benim işletmem hizmetlerinin tamamı ücretsiz olarak verilmektedir. Bu hizmetler sayesinde kullanıcılara aradıkları işletmeleri daha kolay bulma imkanı sağlanırken işletmelere de potansiyel müşterilere daha kolay ulaşma imkanı sağlanmaktadır. Google haritalar, arama sonuçları gibi farklı alanlarında varlık göstermek için google işletme kaydınızı mutlaka yaptırmalısınız. 

 

Google işletme kaydını yaptırmak için google my business hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bir mail adresi ile kendi google işletme hesabınızı oluşturduktan sonra işletmenize ait bilgileri girmeniz gerekir. İşletme logosu, fotoğraflar, konum, web sitesi ve hizmet bölgeleri ile hizmet kategorileri doğru bir şekilde girilmelidir. Bundan sonraki adımda doğrulama işlemleri devreye girmektedir. Doğrulama işleminde posta yolu ile doğrulama yapılmaktadır. Posta ile gönderilen doğrulama kodu sayesinde işletmenin size ait olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

 

Kurumsal bir e-posta kullanılarak açılan Google benim işletmem hesaplarında daha kolay doğrulama yöntemleri kullanılabilmektedir. Doğrulama işlemine başvuru yapıldıktan sonra işletme bilgilerinin doğrulama kodu gelene kadar değiştirilmemesi gerekmektedir. Aksi durumda tekrar doğrulama yapılması gerekebilir ve bu da google hizmetlerinden aktif bir şekilde faydalanmanızın gecikmesine neden olabilir.

 

Firmamız google my business hesabınızın oluşturulması, doğrulama işleminin yapılması ve işletmeye ait bilgilerin doğru bir şekilde düzenlenmesi hizmetlerini sizlere vermektedir. Google My Business hizmetleri için danışmanlık hizmeti alarak istediğiniz gibi bir işletme hesabına sahip olabilirsiniz.
 

Doğrulama yöntemleri ile uğraşmadan sadece 10dk içerisinde işletme kaydınızın oluşturulmasını ister misiniz? Hemen Teklif İste

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?