AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Partners Nedir Nasıl Olunur

Google Partners Nedir Nasıl Olunur

Google Partners Nedir Nasıl Olunur

Tasarım Web | 14/Kasım/2020 | 373 Kez Okundu

Google Partners Nedir? Google Partners Nasıl Olunur? Google Partner Rozeti Alma Şartları Nelerdir?

Google Partners Nedir Nasıl Olunur

Google partner programı reklam yönetiminde google işleyişine hakim, google ayrıcalıklarından faydalanan ve yönettiği hesaplarda etkin bir harcama bütçesine sahip olan firmalar için geliştirilmiştir. Google reklam danışmanlığı hizmeti veren firmaların google rozetlerine ve sertifikalarına sahip olması beklenmektedir. Google reklam fırsatlarını en iyi şekilde yakalayıp sunabilmeleri için başlatılan partners programı sayesinde google reklam ajansları müşterilerine etkili bir şekilde reklam deneyimi sunmaktadır. Google partner olma şartlarında 2021 yılında değişikliğe gidileceği google tarafından duyurulmuştur. Öncekine göre daha etkin hale getirilmiş olması sayesinde 2021 yılında partner olan firmaların reklam verme kalitesi daha da yükselmiş olarak karşımıza çıkması beklenmektedir. 2021 yılında reklam verme işlemleri için partner ajansı tercih etmek daha etkili bir hale gelecektir.

 

Google partners şartlarında güncel olarak uygulanan usul firmada Skillshop’tan gerekli sertifikaları almış en az bir kişinin firmanın google hesabı ile ilişkili olması gerekmektedir. 2021 yılı için google resmi sitesinde yapılan duyuruya göre bu uygulama şirketin uygun personellerinin en az %50 sinin bu sertifikalara sahip olması gerekecektir. Bu da daha fazla kişinin sertifikalandırılması anlamına gelmektedir. Google Premier ortak olma şartları da değişmektedir. Premier ortaklık özelliği her takvim yılı başında ilk %3’lük dilime giren katılımcılara verilmektedir. Bunun için mevcut müşterileri korumak ve harcama etkinliğini arttırmak ve yeni müşteriler bulmak gerekmektedir. Daha fazla harcama etkinliğinin gerçekleştirilmesi google Premier ortaklık almayı kolaylaştıracaktır.

 

Google dijital partner olmak için mevcut durumda 90 gün içerisinde10.000 USD harcama miktarına ulaşılması gerekmektedir. Ancak 2021 yılı için yine google resmi sitesinde açıklanan verilere göre bu miktarın 90 gün 20.000 USD olarak değişeceğinden söz edilmektedir. Google partner rozetinin elde edilmesi oldukça zordur. Bu nedenle google partner rozetini elde edebilmiş olan ajansların reklam yöntemi konusunda gerçekten başarı göstermesi gerekmektedir. Google partner firmaları aracılığı ile google reklam vermek reklam bütçesinin daha etkili bir şekilde harcanmasını sağlamaktadır. Google partner ajansları sahip oldukları google ayrıcalıklarından müşterilerini yararlandırarak daha uygun bütçelerle etkin reklam verme imkanı tanımaktadır. Kupon tanımlama gibi özellikler sayesinde reklam bütçesinin belirlenenden fazla miktarda harcama yapılmasını sağlamaktadır.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?