AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Partners Rozeti Nasıl Kazanılır

Google Partners Rozeti Nasıl Kazanılır

Google Partners Rozeti Nasıl Kazanılır

Tasarım Web | 14/Kasım/2020 | 126 Kez Okundu

Google partners rozeti partners programına katılan firmalar arasında sertifika, harcama ve reklam başarısı gösteren firmalara verilmektedir.

Google Partners Rozeti Nasıl Kazanılır

Google partner rozeti google partner programında başarılı olduğunu belirlediği firmalara verdiği bir rozettir. Bu işaret sayesinde google reklam ajansları google reklam yönetimi konusundaki başarılarını müşterilerine kanıtlayabilmektedir. Google partner listesine bu ajansların ismini yazarak google reklamlarında profesyonel destek arayanlara da firmaları önermektedir. Google partner rozetini kazanmak için google reklam yönetimi konusunda başarılı olmak gerekmektedir. Peki google partner rozeti alma şartları nelerdir? Bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanız gerekmektedir.

 

Google partner programı kapsamında google rozeti elde etmenin şartları google resmi sitesinde yer almaktadır. Resmi sitede yapılan duyuruya göre 2021 yılında bu şartlarda yenilemeye gidileceği bildirilmektedir. Mevcut şartlarda sertifikasyon, harcama ve şirket performansı dikkate alınarak google partner rozeti verilmektedir. Sertifikasyon şartları mevcut durumda firmada en az bir kişinin skillshop’ta yer alan eğitimleri tamamlayarak sertifikaları alması gerekmektedir. Bu kişinin google hesabı ile firma google hesabının ilişkilendirilmesi ve yönetici ya da kullanıcı seviyesinde yetkiye sahip olması gerekmektedir. 2021 yılında yapılacak olan değişiklikle google hesabı ilişkilendirilen firma çalışanlarının en az %50 sinin sertifika programlarından gerekli sertifikaları alması gerekecektir. Bu şartları sağladıktan sonra firmanın performansı devreye girmektedir.

 

Firma performansı belirlenirken mevcut müşterilerin korunması, yeni müşterilerin kazanılması ve yönetilen hesaplarda harcama oranının arttırılması gerekmektedir. 2021 yılı için daha etkin bir analiz yapılacağı belirtilmektedir. Optimizasyon puanlarının da dikkate alınarak partner olmaya hak kazanılıp kazanılmayacağı belirlenmektedir. Bir diğer husus ise harcama miktarıdır. Mevcut durumda google partner olmak isteyen firmaların bağlı hesaplardan 90 gün içerisinde 10.000 USD harcama yapması gerekmektedir. 2021 yılı için harcama limiti 90 gün içerisinde 20.000 USD harcama yapılması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan firmaların google partner rozeti verilmektedir. Firmalar Google partner hesabı üzerinde başvuru yaparak google partner programına katılabilmektedir. Google partner programında premier iş ortakları kategorisi de bulunmaktadır. 2021 itibari ile bu rozet yalnızca ilk %3’lük dilimde yer alan katılımcılara verileceği açıklanmıştır. Bu da reklam kalitesinden ziyade yüksek harcamanın etkisi olacağı düşünülmektedir. Daha fazla harcama yapan firmaların premier iş ortağı rozeti alması anlamını sağlamaktadır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?