AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Reklam Ajansı Dolandırıcılığı

Google Reklam Ajansı Dolandırıcılığı

Google Reklam Ajansı Dolandırıcılığı

Ankara Web Tasarım | 12/Kasım/2020 | 1642 Kez Okundu

Google Reklam Ajansı Dolandırıcılığı nedir? Dolandırıcılar hangi yollarla kandırıyor? Dolandırılmamak için ne yapmalı?

Google Reklam Ajansı Dolandırıcılığı

Google internet üzerinde en çok kullanılan arama motorudur. Sadece bir günde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google şirketlerin ve işletme hesaplarının en çok tercih ettiği ve güvendiği ortamdır. Google üzerinden reklam vererek müşteri kitlesine daha hızlı ve aktif bir şekilde ulaşım sağlayan işletme hesapları, hesaplarının güvence altında olduğunu ve hesap bilgilerinin ulaşılamayacağını bildiğinden dolayı fazlaca bu platformu kullanmaktadır. Ancak her işte olduğu gibi Google reklam verme ajansları dolandırıcıları son dönemde patlak vermiştir. Bu gibi grupların ya da örgütlerin amacı sizi biraz da olsa korkutarak para elde etmektir. Ancak Google’ın sağladığı güvenlik duvarı ile böyle bir durumun olmayacağını ve imkânsız olduğu öğrendiğinizde bu gibi dolandırıcılara inanmanız imkânsız olur.

 

0850’li hatlar aracılığı ile sizi dolandırmak isteyen kişiler sizlere ulaşır. Sizlere Google hesaplarınız üzerinden değil, Google sıralamalarda üst sıralarda yer almanız ile bulurlar. Genel itibari ile ilk sıralarda çıkan web siteleri onlar için adeta yem olacaktır. Sizi arayan kişiler Google çalışanı olduğunu ya da Google Türkiye iş ortağı olduğunu ifade edecektir. İnternet sitenizin silindiğini, Google Haritalar içerisinde görünmediğiniz gibi sözlerle sizleri kandırmaya çalışacaklardır. Bu hatanın düzeltilmesi için sizden para isteyecek bu hizmetin 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık gibi tekliflerde bulunacak ve fatura keseceğini iddia edeceklerdir. Bu gibi ifadeler sizi korkutmasın ve kesinlikle itibar etmeyin.

 

Bu gibi dolandırıcılardan kurtulmanın yolları bulunmaktadır. Öncelikle Google hesabınıza ait bilgileri güvenmediğiniz kimseyle paylaşmamanız sizin faydanıza olacaktır. Bu adım sizleri şimdiki ve daha sonraki dolandırıcılık olaylarından koruyacaktır. Özellikle Google sıralamasında ve reklamlarda en üstte görünmenin garantisi yoktur. Bunu Google çalışanı dâhil kimse size vaat edemez. Bu yüzden bu şekilde aramalara da itibar etmemelisiniz. Google reklamda çıkmak için hizmet veren şirketler sizler için bu işleri düzenleyecek ve düzenli olarak web sitenizin kontrolünü yapacaktır. Bu gibi şirketler devamlı olarak sitenizle ilgileneceği için bir dolandırıcı ile karşı karşıya kaldığınızda anlaşmış olduğunuz firma sizleri anında bilgilendirecek ve bu gibi dolandırıcılıkların önüne geçmiş olacaksınız. Doğru ve sizler için güvenilir olan Google reklam firmaları ile anlaşmak ve seçmek en önemli adım olacaktır.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?