AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Reklam Ajansı Nasıl Kurulur

Google Reklam Ajansı Nasıl Kurulur

Google Reklam Ajansı Nasıl Kurulur

Tasarım Web | 13/Kasım/2020 | 382 Kez Okundu

Google Reklam Ajansı olabilmek için Google Partner programına katılmak ve gerekli sertifikasyon ve rozet süreçlerini tamamlamak gerekmektedir.

Google Reklam Ajansı Nasıl Kurulur

Google reklam ajansı demek google partner demektir. Google partner sistemi Google Ads ve Dijital pazarlama uzmanlarının google ayrıcalıkları ve bilgilendirmelerinden haberdar olmaları için oluşturulmuş bir programdır. Google belirli şartları sağlayan reklam aracılarına partner rozeti vererek reklam konusunda başarılı olduklarını tescillemektedir. Bu sayede google’a verilen reklamların etkinliği arttırılmaktadır. Google kullanıcı dostu olma konusunda büyük bir titizlik sergilemektedir. Bunun nedeni herkesin aradığını bulmasını sağlayarak daha fazla kişi tarafından tercih edilmek istemesidir. Peki Google reklam ajansı nasıl kurulur? Öncelikle google ads eğitimlerinin tamamlanarak asgari sertifikaların alınması gerekmektedir. Bundan sonra google partner ajansı olmak için gereken harcamaların yapılması ile google partner rozeti verilmektedir.

 

Google partner rozetini alabilmek için asgari bir kişinin firma içerisinde google sertifikalarını tamamlamış olması gerekmektedir. Premier google ortaklığı ise asgari 2 kişinin google sertifikasına sahip olduğu ajanslara verilmektedir. Premier google ortakları 2 kişiden fazla personelini sertifikalandırmaktadır. Ancak iki kişi bu iş için yeterlidir. Google reklam ajansı açmak için google tarafından verilen ücretsiz eğitimleri almanız gerekir. Bu eğitimler sayesinde hem sertifikalar elde edeceksiniz hem de google reklam işleyişine hakim olacaksınız. Reklamları daha başarılı bir şekilde verebilmek için google reklam işleyişini iyi bilmeniz gerekmektedir. Google partnerlerinin daha fazla kazanabilmesini sağlamak amacıyla partnerlerin listesini açıklamaktadır. Ayrıca partnerlere partner rozeti vermektedir.

 

Google partner rozeti reklam konusunda başarılı bir firma olunduğunun en büyük kanıtlarından birisidir. Bu yüzden google reklam ajansları google partner rozetini almak istemektedir. Yüklü miktar harcama yapılaması gerektiği için daha fazla müşteriye gereksinim duyulmaktadır. Başarılı reklam firmalarının listesinin google tarafından yayınlanması bunu kolayca sağlamaları açısından önemlidir. Çünkü Google reklamları ile reklam vermek isteyenler partner ajanslarını araştırmaktadır. Partner ajansları olarak google ayrıcalıkları ile reklam verenler reklam bütçelerinin çok daha iyi bir şekilde harcanmasını sağlamaktadır. Google reklam vermek istiyorum diyenler için en etkili çözümler google partner rozetine sahip reklam ajansları tarafından verilmektedir. Google reklam ajansı olmak için google hesabınızı oluşturmalı ve eğitimlere başlayarak google işleyişi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?