AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Reklam Fiyatları 2022

Google Reklam Fiyatları 2022

Google Reklam Fiyatları 2022

Ajans Business | 21/Temmuz/2022 | 346 Kez Okundu

Reklam bir firma için olmazsa olmazlardandır. Reklam vermek için ayarlayacağınız bütçe size müşteri ve kazanç olarak geri dönecektir.

google-reklam-fiyatlari-2022

Reklam bir firma için olmazsa olmazlardandır. Reklam vermek için ayarlayacağınız bütçe size müşteri ve kazanç olarak geri dönecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta bütçeyi doğru ayarlamak olmaktadır.

Google reklam fiyatları 2022 araştırması yapıyorsanız vereceğiniz reklamların fiyatlarını belirlerken destek almanız gerekebilir. Fiyatlar belirli bir standartta göre belirlenir. Ancak fiyatları belirleyen temel etmen hedef kitle ve gösterim süreleridir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta reklamlardan alınacak verim olacaktır. Yüzlerce reklam verip geri dönüş almamak veya geri dönüş alsanız bile reklamlardan bir gelir elde etmemek sizi sıkıntıya sokar. Bu noktada devreye giren firmamız reklam bütçenizi yönetiyor. Reklamlarınızı uygun zamanlarda uygun hedef kitleye gösteriyor. Bu sayede kısa süre içinde yüksek kazanç elde etmeniz mümkün hale gelmektedir.

Google Reklam Bütçesi Nasıl Ayarlanır?

Bütçe ayarlaması yapılırken dikkat edilen birçok nokta vardır. Bunlardan ilki bütçeyi ayırırken uygulanacak gün sayısıdır. Reklamın süresi uzar ve ödenen tutar düşer ise verim de düşer. Ancak gün sayısı uzun olur ve reklama daha çok bütçe ayrılır ise daha fazla dönüş almanız mümkündür. Bir diğer önemli nokta ise doğru hedef kitleye ulaşmaktır. Örnek vermek gerekirse siz bir ayakkabı satıcısı iseniz ve genel olarak spor tarz moda ayakkabılar satıyorsanız bu durumda belirli yaş grubuna hitap edebilirsiniz. Bu yaş grubuna yönelik reklamlar planlanırsa daha yüksek satış rakamları yakalayabilirsiniz. Google reklam fiyatları 2022 araştırmanızı yaparken bunlara dikkat etmeniz daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. 

Google Reklam Ayarlaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google reklamları ayarlanırken birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Bunları şu şekilde ifade edebiliriz:

•    Öncelikle Google reklamı verilecek ürün veya hizmetin doğru şekilde tanıtılması gerekir. Yönlendirme yapılacak alanda kişiye ait bilgiler, iletişim bilgileri ve fiyat gibi detaylar olmalıdır. Fiyat bulunmuyor ise fiyatla alakalı yönlendirme numarası eklenmelidir.
•    Bütçe doğru planlanmalıdır. Yüksek bütçe uzun süre ancak verimli kullanılırsa başarılı olur.
•    Hedef kitle doğru seçilmelidir.
•    Reklamlar güzel hazırlanmalıdır. Tasarım işlemlerinde dikkatli olunmalıdır.
•    Özgün reklamlar verilmelidir.

Tüm bunlara dikkat ederek Google reklam fiyatları 2022 aramanız için doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Kısa süre içinde web sitenizi ön sıralara çıkarabilir, reklamlarınızı artırabilirsiniz.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?