AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Reklam Fiyatlarına Artış Geliyor

Google Reklam Fiyatlarına Artış Geliyor

Google Reklam Fiyatlarına Artış Geliyor

Ankara Web Tasarım | 23/Eylül/2020 | 343 Kez Okundu

Google reklam verme platformu Google Ads'de 2020 yılı kasım ayından itibaren reklam fiyatlarında %5 zam yapma kararı aldı, Google Reklam Fiyatlarına Kasım'da Artış Geliyor.

Google Reklam Fiyatlarına Kasım'da Artış Geliyor

Kasım'dan Sonra Reklam Fiyatları %5 Artacak

 

Google reklam verme platformu Google Ads'de 2020 yılı kasım ayından itibaren reklam fiyatlarında %5 zam yapma kararı aldı. Bu karar Türkiye'nin de içinde olduğu üç ülkede geçerli olacak. Bu durum google ads kullanıcılarına bir eposta ile bildirildi, eposta açıklamasında google ads ücretlerindeki artışın nedeni bu 3 ülkedeki yasal işlemlerinin karmaşıklığı olarak belirtildi.

 

Bu üç ülke Türkiye, Avusturya ve Birleşik Krallık olarak açıklandı bu süreç 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren kesilen faturalara yansıyacak, manuel ödeme yöntemlerini tercih edenler için 100TL yatırdıklarında harcama bütçesi olarak 95TL görülecek, 5TL ise reklam bütçesinden kesilmiş olacak.

 

1 Kasım tarihinden önce yapılan reklam harcamaları için herahangi bir kesinti söz konusu değildir, ileri tarihli bir kesinti de olmayacak ve sadece 1 kasım tarihinden sonraki reklam verenler için böyle bir reklam verme kesintisi olacaktır.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?