AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Google Reklamları Neden Askıya Alınır

Google Reklamları Neden Askıya Alınır

Google Reklamları Neden Askıya Alınır

AjansBusiness | 13/Şubat/2021 | 573 Kez Okundu

Google reklam politikalarına aykırı durumlar ihlal olarak değerlendirir. Bazı ihlaller ağır ihlal sınıfında değerlendirildiğinden bu ihlaller yapıldığında uyarı yapılmaksızın hesabınız askıya alınır.

Google Reklamları Neden Askıya Alınır

Google Reklamları Neden Askıya Alınıyor?

 

Google reklamları hemen hemen her sektörde reklam verilebilen Google arama sonuçlarında rakiplerden daha üst sırada gösterilmek için hizmet verenler veya ürün satışı yapanlarca tercih edilen bir platformdur. Bu platformu herkez kullanabilir fakat belirli bir politika ile bazı kullanım şartlarına bağlanmıştır. Bu şartlara uyulmaması durumunda Google bu durumu bir ihlal olarak görebilir. İhlallerden bazılarını ise ağır ihlaller şeklinde değerlendirir. Ağır ihlale sebep olan herhangi bir durumla karşılaşıldığı zaman Ads hesabınız ön uyarı yapılmaksızın askıya alınabilir.

 

Ağır İhlal Olarak Değerlendirilen Durumlar Nelerdir?

 

Ağır İhlal olarak değerlendirilen durumlar reklam verilen ülke veya ülkelerin belirledikleri yasaların çiğnenmesi veya Google ads sistemine zarar verecek ve maniple edecek durumlardır. Bunlar ;

 

  • i)Sistemleri Atlatma
  • ii)Taklitler
  • iii)Yetkisiz Tanıtımlar
  • iv)Kabul Edilemez İş Uygulamaları
  • v)Ticari Yaptırımların İhlal Edilmesi
  • vi)Yanıltıcı Uygulamalar

başlıkları ile sıralanabilir. Bu konuda "Google reklamlarının askıya alınmasına neden olabilecek ağır ihlaller" konulu makalemizi inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Askıya Alınan Google Ads Hesabı İçin Ne Yapılabilir?

 

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden herhangi birisi sebebiyle reklamlarınız askıya alınmış olabilir, askıya alınan reklamların kurtarılması durumu ancak ihlal nedenlerinin ortadan kaldırılması ile sağlanabilir. Sadece yeni alan adı, telefon numarası ve yeni ads hesabı açmak yeterli olmayacaktır. Üstelik böyle denemeler ile şahsınız özelinde sistemleri atlatma politikası çiğnemiş olur daha da uğraştırıcı bir durumda kalabilirsiniz. Google reklamlarınız askıya alındı ise Google reklam danışmanı olarak hizmet veren ajanslardan teknik destek alarak problemleri çözmenizi ve politika ihlaline neden olan tüm sebepleri ortadan kaldırmadan denemeler yapmamanızı tavsiye ederiz.

 

Google Ads Hesaplarının Askıya Alınmasına Sebep Olan Diğer İhlaller

 

Ağır ihlaller durumlarından hariç bir takım ihlaller de vardır, genellikle bu ihlallerin tespit edilmesi ile reklamverenlere bir bildirim veya mail gönderilir. İhlal durumu ozetlenir ve cevaplanması ve ihlalin giderilmesi için 7 gün bir süre verilir. Bu durumlar;

 

  • i)Google Ads politikalarından herhangi birisinin ihlal edilmesi
  • ii)Fatura ve ödeme yöntemleri sorunları
  • iii)Yetkisiz erişim

durumları olabilmektedir.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?