AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Kaliteli Web Sitesi Nasıl Olur

Kaliteli Web Sitesi Nasıl Olur

Kaliteli Web Sitesi Nasıl Olur

AjansBusiness | 22/Şubat/2021 | 183 Kez Okundu

Kaliteli web sitesi tasarımının tüm ihtiyaçlarınızı karşılaması, güvenliğinizi sağlaması ve mobil uyumluluk gibi özelliklerle donatılmış olması gerekmektedir.

Kaliteli Web Sitesi Nasıl Olur?

Kaliteli Web Sitesi Nasıl Olur?

 

Kaliteli web sitesi nasıl olur sorusu, kurumsal kimliğini dijital ortamlara taşımış olan şirketlerce sorulmaktadır. Her biri, hoş tasarım ve seo uyumlu olarak kullanıcı dostu bir platform oluşturmak istemektedirler. Kaliteli web sitesi için ilk unsur, görsel olarak şık durmasıdır. Web sitelerinde güzel bir anasayfa modelinin olmayışı, kullanıcıların platform üzerinde oldukça kısa zaman geçirmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle ilk izleminde kaliteli bir açı yakalayan müşteriler, web sitesine daha sonra tekrar giriş yapacaklardır. Kaliteli web sitesi çalışmaları için kurgu ve kaliteli bir tema da çok önemlidir. Temelleri iyi atılmış ve hızlı açılan bir site, Google algoritmaları tarafından da üst sıralara çıkarılmaktadır. Ayrıca web sitelerinin güncelliğini korumaları da resmi adresler için oldukça önemlidir.

 

Web Sitelerinde Responsive Tasarım

 

Son yıllarda birçok firmanın hayatına girmiş olan responsive tasarım, kaliteli web sitesi nasıl olur sorusunun verilmesi gereken en önemli cevabı olarak da nitelendirilebilmektedir. Çünkü Google algoritmaları artık responsive tasarım bulunmayan web sitelerini uygunsuz olarak nitelendirmektedir. Responsive tasarım gerçekleştirilen kaliteli web sitesi, telefon veya tablet kullanılarak girildiğinde de masaüstü görünümünü kaybetmemektedir. Bu sayede kullanıcıların gözüne hoş gelen mobil uyumlu görüntü devam etmektedir. Ayrıca kullanıcılar site içerisine rahatlıkla gezinmeye devam etmektedirler. Tarayıcıda gözüken ekran boyutu, responsive tasarım sayesine bozulmadığı için yazılarda birbiri ardında gelmemekte ve okunabilirliğini sürdürmektedir. Kısacası kaliteli web sitesi çalışmaları için responsive ve etkili grafik tasarım oldukça önemlidir.

 

Web Sitelerinde Tasarım Düzeni ve Hedefine Uygun Mesajlar

 

Eski düzen web sitesi nasıl olur sorusu, her mesajın iç içe bulunduğu ve kullanıcı deneyiminin zayıf olduğu platformlar olarak cevaplandırılabilmektedir. Hal böyle olunca sitelerde yer alan mesajın hedefe uygun olmaması, büyük bir problem yaratmaktadır. Kaliteli web sitesi çalışmaları sırasında sunulan mesajın belirli bir hiyerarşiye uygun olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Örneğin verilmek istenen ilk mesaj, büyük harfler ve basit arayüz ile kullanıcıya sunulmalıdır. Bu sayede kaliteli içerikler ile sitenin önemi Google algoritmaları tarafından da rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Kaliteli web sitesi için kurumsal marka dizaynı da çok önemlidir. Firmanın açıklamasının yer aldığı, kısa bir tarihçesinin bulunduğu ve referansların sunulduğu alt başlıklar, kaliteli bir web sitesinde mutlaka yer almalıdır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?