AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir

Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir

Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir

AjansBusiness | 22/Şubat/2021 | 167 Kez Okundu

Kurumsal kimlik marka değerini arttıran ve markanın akılda kalıcılığını sağlayan bir hizmettir. Antetli kağıtlardan reklam afişlerine kadar birçok alanda kullanılan parçalardan oluşur.

Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir?

Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir?

 

Kurumsal kimlik çalışmaları, bir firmanın duruşunu, imajını ve kavramını nitelendirebilmek için gerçekleştirilen eylemlerdir. Kısaca şirketin kimliğinin oluşturulması da denilebilmektedir. Kurumsal kimlik çalışması nedir sorusu, milyonlarca firmanın kurulması ve her birinin ayrılması gerektiğinin anlaşılması üzerine sorulmaya başlanmıştır. Kurumsal kimlik hizmeti ile şirketlerin dış dünyadan görünün yüzü ortaya çıkmaktadır. İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik sayesinde hedef kitlenin iyi belirlenmesi, prestij kazanımı ve güven artışı oluşmaktadır. Bu sebeple her firmasının kurumsal kimlik oluşturmaya öze göstermesi gerekmektedir. Kendilerini en iyi yansıtan kimliğin oluşturulduğundan ve dijital ortamlarda paylaşıldığından emin olmalıdırlar. Kurumsal kimlik tasarımı, oldukça zor ve zahmetli bir süreci kapsadığı için profesyonel markalardan da mutlaka destek alınmalıdır.

 

Kurumsal Kimlik Çalışması Neleri Kapsamaktadır?

 

Kurumsal kimlik çalışması nedir sorusuna verilen cevaptan çok daha önemli olan kurumsal kimlik çalışmalarının kapsama alanını özümsemek gerekmektedir. Bu çalışmaların birçok öğesi bulunmaktadır. Özellikle firma tarafından üretilmiş olan ürünler, kurumsal kimlik çalışmaları konusunda önem taşıyan unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra oluşumların yer aldığı bölge ve şantiye alanı gibi unsurlar, kurumsal kimlik hizmeti kapsamında açıklık getirilmesi gereken noktalardandır. Antentli kağıtlar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartlar ve kesilmiş olan faturalar, kimlik hizmetinde öne çıkan unsurlar arasında yer almaktadır. Ayrıca firmaların web siteleri de gelişen teknoloji ile kurumsal kimlik çalışmalar arasında yer almaktadırlar. Dijital dünyada kendini ön planda göstermek isteyen şirketler, kurumsal web adreslerine özen göstermelidirler.

 

Kurumsal Kimlik Oluşumunun Aşamaları Nelerdir?

 

Kurumsal kimlik çalışması nedir ve neleri kapsar sorularından sonra aşamalarını da öğrenmek şarttır. Genel kurumsal kimlik çalışmalarını beş temel faktör üzerinden işlemek doğru bir yöntem olacaktır. Bu aşamalardan ilki ve en önemlisi zamanlamadır. Tasarım ve dağıtım sırasında planlanan zaman çizelgesine sadık kalınmalıdır. Kurumsal kimlik hizmeti çalışmalarında bir diğer önemli unsur, sunum aşamasıdır. Uzmanların oluşturulan kimliği kaliteli şekilde sunması gerekmektedir. Üçüncü aşama ise düzeltmedir. Sunumlarda görülen yanlışlıklara anında müdahale edilmelidir. Dördündü aşama ise kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında üretilen her unsurun basılması ve dağıtılmasıdır. Son olarak işleme alınan hizmete onay verilmesi ve tüm işlerin kayıt altına alınması gerekmektedir.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?