AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Lokal SEO Hizmeti Nasıl Yapılır

Lokal SEO Hizmeti Nasıl Yapılır

Lokal SEO Hizmeti Nasıl Yapılır

Ankara Web Tasarım | 27/Eylül/2020 | 462 Kez Okundu

Web sitenizin yerel arama sonuçlarında rakiplerinden daha üst sıralarda görünmesi için lokal SEO hizmeti nasıl yapılır, bölgesel SEO hizmeti nasıl yapılmalıdır

Lokal SEO Hizmeti Nasıl Yapılır

Lokal SEO Nedir?

 

Büyük işletmeler ve yerel işletmeler bölgesel SEO çalışmalarına odaklanarak internet üzerinde daha yüksek görünüm hedeflemektedir. Peki sizin işletmenizin internet görünürlüğü hakkında bilginiz var mı? Yapılacak SEO analizleri ile işletmenize ait kaynakların (web sitesi, google haritalar, sosyal medya profilleri) internette ne kadar görüntülendiğini ölçebilirsiniz.

 

İnternet görünürlüğünüzü arttırmak ve markanızın bilinirliğini daha fazla potansiyel müşterileri ulaştırmak için SEO çalışmaları yapılır, yerel işletmeler için bölgesel çalışmalar sayesinde yerelde daha fazla netice elde edilebilecek sonuçlar için lokal SEO hizmeti yapılmaktadır. Lokal SEO hizmetine; yerel SEO ve bölgesel SEO isimleri de verilmektedir.

 

Lokal SEO Çalışması Neden Önemlidir?

 

Lokal SEO çalışmasında; lokal aramalar yapan kullanıcılar hedeflenir. Yerel kullanıcıların telefon, tablet ve pc aramalarında yapılan incelemelerde yerel bir işletme arayışı yapan kullanıcıların %40-50 ihtimalle fiziki olarak o işletmeye ziyaret ettiği, ilave olarak telefon görüşmeleri yaptığı tespit edilmiştir. İnternet kullancıların neredeyse tamamına yakını lokal aramaları kullanıyor. Tüm aramaların neredeyse yarıya yakın bir kısımı bölgesel aramalar oluyor.

 

Yukarıdaki istatistiklere bakarak lokal aramaların ne kadar önemli olduğunu ve işletmenizin tüm varlıklarının bu sonuçlarda listelenmesinin değerini anlayacaksınız. İşletmenize ait google haritalar my business (benim işletmem) işletme bilgilerinizin, işletmenizin web sitesindeki ilgili sayfa'nın, ve ürün ve hizmetlerinizin buralarda listelenmesi için Lokal SEO yapılması gerekecektir.

 

Lokal SEO ile Daha Çok Dönüşüm!

 

Lokal aramalar tüm aramalara oranla daha yüksek dönüşüm ile sonuçlanmaktadır. Önemli istatistikler ile yerel arama sonuçlarında üst sıralarda listelenen işletme kayıtlarının gösterim ve tıklanma sayıları ile ilk üç sırada yer alan web sitelerinin tıklanma sayıları diğer rakiplerine oranla oldukça fazla oluyor. Bu yüksek tıklanmaya bir de yüksek dönüşüm eklendiği zaman yerel SEO çalışması yüksek performansa ulaşmış demektedir.

 

Lokal SEO Çalışmasında Dikkat Edilecek Konular

 

  • Web sitesi karşılama sayfasında bölgesel anahtar kelimelere "TITTLE" kısımında ve "DESCRIPTON" kısımında yer vermelisiniz
  • Web sitesi karşılama sayfasında bölgesel anahtar kelimelere "h1,h2" başlıklarında da yer vermelisiniz.
  • Web sitesi karşılama sayfasının URL 'ine bölgesel anahtar kelimeleri kullanmalısınız.
  • Web sitesi karşılama sayfasının  sayfa içeriğinde, alt, title gibi diğer meta etiketlerinde de bölgesel anahtar kelimeler kullanmalısınız.
  • Web sitesi karşılama sayfasının  sayfa içeriğinde; yol tarifler, harita konumları, yorumlar, fiyatlar, hizmetler gibi bilgiler ile bölgesel anahtar kelimeler kullanmalısınız.

 

Google Benim İşletmem (My Business)

 

Günümüzde halen gerçek işletmelerin büyük bir kısımı google benim işletmem üzerinden hak talebinde bulunmuş durumdalar. Ancak biliyoruz ki günümüzde tüm işletmelerin kendilerini bu ücretsiz servise kayıt etmesi gerekmektedir. Hatta bu servis'in faydalarından daha çok yararlanmak için gerçek olmayan başvurular ile çeşitli maniplasyon denemeleri de olmaktadır. Ancak google bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli tedbirler uygulamaktadır.

 

Google benim işletmem kaydınız ile işletmenize ait varlıkların google arama sonuçlarında daha sık görünmesine başlangıç yapmış olursunuz, ancak hem benim işletmem profilinizdeki güncelleme, bilgilendirme, paylaşımlar, eksiksiz profiller, işletme resimleriniz, 360 derece görünüm, hem de web sitenizdeki çeşitli içerikler sayesinde konum görüntülenmeniz artacaktır.

 

 

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?