AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Seo Mu Google Ads Mi

Seo Mu Google Ads Mi

Seo Mu Google Ads Mi

Ajans Business | 08/Şubat/2022 | 334 Kez Okundu

SEO mu, Google ADS mi? sorusu sitelerinin hitini yükseltmek isteyen site sahipleri tarafından çok fazla tartışılmaktadır.

 Ajans Business

SEO mu, Google ADS mi? sorusu sitelerinin hitini yükseltmek isteyen site sahipleri tarafından çok fazla tartışılmaktadır. Her iki yöntemin ke kendi içerisinde çeşitli avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. SEO uyumu ile site sahipleri arama motorları üzerinden anahtar kelimeler ve çeşitli SEO etkenleri tarafından doğal bir hit almaktadır.

Google ADS şeklinde reklamlara sitelerini vererek daha hızlı bir şekilde yapay hit almaktadırlar. Bu iki yöntemin de çeşitli maliyetleri bulunmaktadır.

İç SEO ile sitenin arama motorlarıyla uyumlu hale getirilmesi daha az maliyetli olmakla beraber Google ADS reklamları maliyetli bir iştir ancak sitenin hit almasında çabuk etki göstermektedir. Bunun için site sahipleri her iki yöntemi de araştırarak kendileri için uygun olanı tercih etmelidirler.

 Sitenizin SEO uyumlu olması maliyetsizdir desek de bu işlem herkes tarafından gerçekleştirilememekte, uzun saatler almakta ve çeşitli ajanslara yaptırılabilmektedir.

Ajans Business da SEO alanında sitelere kaliteli bir hizmet sağlayarak doğal bir şekilde hit almalarını sağlamaktadır. Google ADS ile de site sahipleri doğrudan Google’da sitelerini reklam vererek arama yapan kullanıcılar için sitenin ilk sayfada en üst sıralarda yer almasını maddi boyutunu üstlenerek sağlayabilirler. SEO mu Google ADS mi? sorusuna kullanıcılar kendileri için en uygun hit yükseltme seçeneğini tercih ederek karar verebilirler. Her iki yöntem de sitenizin hit almasında etkili olmaktadır.

 Sitenizin kısa sürede etkileşim almasını bekliyor ve bunun için ayırdığınız belli miktarda bir bütçeniz varsa bunun için Google ADS reklam seçeneğini tercih edebilirsiniz. Eğer sitenizi uzun vadeli olarak açtıysanız ve henüz bir beklentiniz yoksa sitenizin iç SEO uyumunu zaman içerisinde sağlayarak sitenizin uzun vadede doğal etkileşim almasına imkân verebilirsiniz.

Ancak doğal hit beklemek zaman zaman can sıkan bir yöntem olabilmektedir. Google algoritmasına göre siteler ilk sayfaya çıkmakta ve bazı site sahiplerinin tüm uğraşılarına rağmen siteleri ana sayfada yer almayabilmektedir.
SEO mu Google ADS mi? sorusuna site sahipleri tüm bu etkenler doğrultusunda cevap vermektedirler. Sitenizin hit almasını bekliyorsanız bu iki yöntem de çeşitli süreçlerde etkili olacaktır.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?