AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Ücretsiz Web Site ile Özel Tasarım Web Sitesi Arasındaki Farklar

Ücretsiz Web Site ile Özel Tasarım Web Sitesi Arasındaki Farklar

Ücretsiz Web Site ile Özel Tasarım Web Sitesi Arasındaki Farklar

Tasarım Web | 16/Kasım/2020 | 176 Kez Okundu

Özel Tasarım web siteleri firma ihtiyaçlarına göre hazırlandıkları için firmanızın ihtiyaçlarını çok daha iyi şekilde karşılar.

Ücretsiz Web Site ile Özel Tasarım Web Sitesi Arasındaki Farklar

Web siteleri özellikle firmalar için büyük bir öneme sahiptir. Markanın ve markaya ait ürün ve hizmetlerin tanıtılmasında web siteleri önemli bir yere sahiptir. Ürün ve hizmet arayışında web sitelerini tercih edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da firmaları web sitelerine yönlendirmektedir. Web sitesi sahibi olmanın da birçok yöntemi bulunmaktadır. Her bütçeye uygun çözümler mevcuttur. Ücretsiz web sitelerinden binlerce liraya mal olan sitelere kadar geniş bir seçim alanı bulunmaktadır. Peki ücretsiz siteler ile özel tasarım web siteleri arasında ne fark var? Ücretsizi varken neden özel tasarım tercih etmeli? Sorularının cevabını istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

 

Ücretsiz web siteleri web site kurulum platformları tarafından sunulmaktadır. Ücretsiz web sitelerinin özellikleri genel olarak şöyledir. Sağlandığı platformun alan adını içermektedir. Bu hem seo açısından hem de marka imajı açısından olumsuz etki yaratmaktadır. Ayrıca hazır ücretsiz sitelerde web sitelerinin tasarımında değişikliğe izin verilmemektedir. Hazır tasarımda sadece içeriklerin değişikliği yapılmaktadır. Bu da web sitelerinin her ihtiyacı karşılamamasına neden olmaktadır. Ancak kişisel bloglar ve amatör çalışmalar için yeterli sonuçlar sağlamaktadır. Ücretsiz olması bazı özelliklerden fedakarlık edilerek kabul edilebilir olmalarını sağlamaktadır. Ücretsiz siteleri genel olarak basit işlere cevap vermektedir. Ek özellikler için ise ücret talep edilmektedir.

 

Özel tasarım web siteleri ise firma ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Bu sayede firmanın tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Web sitelerinin tasarımlarında istenilen değişiklikler yapılarak en iyi kullanıcı deneyimi sağlaması ve marka imajını en iyi şekilde yansıtılması sağlanmaktadır. Özel tasarım web siteleri sadece yapıldığı firmaya özel olarak hazırlandığı için benzersiz tasarımlarda web siteleri sağlanmaktadır. Özel tasarım web siteleri kurumsal imaja özel olarak yapıldığı için en iyi şekilde firma ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır. Özel tasarım web sitesi yaptırıldığında istenilen özelliklerde bir site elde edilmektedir. Web sitesinin kurulum aşamasında istenilen tüm özellikler siteye yüklenmekte ve sonradan herhangi bir şekilde site taşıma, özellik yükleme gibi işlerle uğraşmaya gerek kalmamaktadır. Yeterli bütçesi olan firmalar için en uygun seçenek özel tasarım web siteleridir.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?