AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Web Sitesi Kaça Yapılır

Web Sitesi Kaça Yapılır

Web Sitesi Kaça Yapılır

Ajans Business | 25/Aralık/2021 | 120 Kez Okundu

Web sitesi kaça yapılır çok genel bir sorudur. Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Bu cevaplar genel olarak tercihlere göre değişecektir.

Web Sitesi Kaça Yapılır | Ajans Business

Web sitesi kaça yapılır çok genel bir sorudur. Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Bu cevaplar genel olarak tercihlere göre değişecektir. Örnek vermek gerekirse ayda 1000 ziyaretçi gelmesi hedeflenen site ile 1 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen site aynı değildir. Bunların alt yapısı, tasarımı ve her detayı farklı olacaktır. Sonucunda ise fiyatlar değişecektir. Bu yüzden web sitesi tasarımı çok detaylı bir konudur.

Doğru kişileri tercih edip doğru hizmetleri aldığınızda en uygun fiyata sitenizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu siteden verim alma yüzdeniz de artacaktır. Siz de bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız bu noktada doğru araştırmalar yapabilirsiniz. Kusursuz bir deneyim bu yolla yaşayabilirsiniz.

Web Sitesi Maliyetini Belirleyen Faktörler

Maliyeti belirleyen birçok faktör vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hosting hizmetleri: Web sitesinin depolandığı ve verilerin yer aldığı online platform hosting olarak adlandırılabilir. Web sitesinin kapasitesine göre bu alanın doğru seçilmesi gerekecektir. Eğer sitenize ait depolama alanı çok fazla olursa bu durumda fiyat değişecektir.
  • Alan adı: Alan adında özel bir uzantı veya farklı bir detay isterseniz bu durumda fiyat otomatik olarak değişecektir.
  • Tema: Bir web sitesinin fiyatını etkileyen en önemli faktör temadır. Tema sayesinde web sitesi kendini gösterebilir. Bu yolla başarılı sonuçlar elde edilebilir. 
  • Yazı ve blog içerikleri: SEO uyumlu içerikler ile donatılan siteler daha çok ziyaretçi çekecektir. Bunlar ek fiyatlara yol açabilir.

Tüm bunlar maliyetleri belirleyen temel faktörlerdir. 

Özgün Web Sitesi Tasarımı

Web tasarımı konusunda uzman olan kişileri tercih etmeniz doğru tasarımlar için gereklidir. Eğer bu tercihi yapmazsanız web sitesi kötü bir tasarıma sahip olacaktır. Sonucunda ise çok fazla ilgi çekici olmayacaktır. Ancak doğru web tasarım ile özgün bir web sitesine kavuşabilirsiniz. Bu yolla başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Kısa sürede web sitenizin hit sayıları yükselebilir. Özgün tasarımların ise maliyetleri bir tık daha yüksek olabilir. Ancak uzun vadede bu tasarıma ödenen ücretler kendini amorti edecektir. Gelen reklam gelirleri, ürün satışları ve kurumsal kimlik kazanmanız sayesinde kısa sürede firmanızın web sitesi ün kazanacaktır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?