AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Wix Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wix Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wix Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Tasarım Web | 15/Kasım/2020 | 193 Kez Okundu

Wix ile site oluşturmanın en kolay yolunu öğrenmek mi istiyorsanız? Wix'e üye olarak kolayca site sahibi olabilirsiniz.

Wix Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wix ile etkileyici bir site oluşturmak mı istiyorsunuz? O zaman şimdi size söyleyeceğimiz adımları takip etmeniz gerekmektedir. Wix üyesi olarak işleme başlıyorsunuz. Siteye üye olduktan sonra size sorulan soruları cevaplayarak şablon seçme aşamasına gelmeniz gerekiyor. Binlerce şablon arasından seçim yaparak sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Web template editör bir süre bekledikten sonra açılacaktır. Wix ile site oluştururken açılan web template editör üzerinde bulacağınız sayfa yöneticisinden web sitenizde yer almasını istediğiniz sayfaları ve menüleri seçebilirsiniz. Wix ile oluşturacağınız site için sayfaların hepsini tek tek düzenleyebilirsiniz.

 

Wix web site tasarımında profesyonel imkanlar sağlamaktadır. Editörde yer alan özelliklerin büyük bir kısmı ücretsizdir. Ücretsiz eklentilerin sayısı profesyonel bir web sitesi kurmaya yetecek kadar mevcuttur. Web sitenizden online fatura kesme, randevu oluşturma ve satış yapma gibi özellikler bir tıklama sağlanabilmektedir. Bunlara ek olarak başa dön butonları, geometrik şekiller, video ve müzik eklentileri, ziyaretçi sayaçları gibi çeşitli eklentiler yine ücretsiz olarak elde etmek mümkündür. Wix Premium üyeliği ile web sitenizi dilediğiniz müsait bir domain adresine taşıyabilirsiniz. Seo uyumlu domain kullanmak isteyenler web sitelerini bu şekilde taşıyabilirler. Wix birçok mükemmel avantajı bir arada sunmaktadır. Ücretsiz olması ve HTML5 desteklemesi sayesinde animatif yerleşimler yapılması çok daha kolaydır. Kendi hazırladığınız HTML kodlarını web sitenize dahil edebilirsiniz. Bu sayede hazırladığınız animasyonlar web sitenizde görünür.

 

Wix ile site editöründe hazırladığınız web sitelerini yayınla butonuna tıklayarak kolayca yayınlayabilirsiniz. Yayınla butonuna tıkladıktan sonra web siteniz kullanıma hazırdır. Mobil uyumlu bir web sitesi kullanacaksanız eğer editör kısmında mobil görünümün düzenlemesini de yapmanız gerekmektedir. Mobil görünümün düzenlemesini yaptıktan sonra yayınlamanız web sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlayacaktır. En güzel web sitesi tasarımlarını kolay bir şekilde yapmak için kurmak istediğiniz siteye benzer template seçerek tasarıma başlayabilirsiniz. Bu sayede tasarımda yapacağınız ufak değişiklikler hayalinizdeki web sitesini oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu tonlar ve menüler ekleyebilir ve tasarımlarında değişiklik yapabilirsiniz. Kenarlıklar ekleyebilir köşelere kıvrımlar verebilirsiniz. Web sitelerinize animasyonlar eklemek için sadece beğendiğiniz animasyona ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?