AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Wordpress Neden Tercih Ediliyor

Wordpress Neden Tercih Ediliyor

Wordpress Neden Tercih Ediliyor

AjansBusiness | 11/Ocak/2021 | 172 Kez Okundu

Wordpress açık kaynaklı olması nedeni ile birçok kişi ve kurum tarafından güvenilen ve tercih edilmektedir.

Wordpress Neden Tercih Ediliyor

Wordpress Nedir? Neden Kullanılır?

 

Wordpress neden tercih ediliyor incelemeden önce wordpress nedir ve ne amaçla kurulmuştur incelemek gerekir. Wordpress üst düzey yazılım bilgisine sahip olmadan web sitesi tasarlamayı sağlayan bir araç olarak geliştirilmiştir. Wordpress ilk geliştirildiğinde kişisel blog sitesi tasarlamak amacıyla ortaya çıkmıştır. Popülaritesinin artması ve internet ihtiyaçlarının değişmesiyle birlikte wordpress’de gelişmiş ve bugünkü halini almıştır. Popülaritesi o kadar yüksektir ki dünya üzerindeki web sitelerinin %35 gibi büyük bir kısmı wordpress altyapısı ile çalışmaktadır. Web sitesi kurmanın en kolay yollarından birisi olması nedeni ile benzer araçlarda geliştirilmiş olmasına rağmen popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Peki Wordpress avantajları nelerdir? Wordpress kullanıcılarına nasıl kolaylık sağlıyor?

 

Wordpress Avantajları Nelerdir?

 

Wordpress kullanmanın sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Bunun şüphesi en önemlisi hızlı bir şekilde site kurulumunun tamamlanabiliyor olmasıdır. Wordpress altyapısına sahip web sitelerini hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Ayrıca karşılaştığınız sorunlara da hızlı bir şekilde cevap bulabilirsiniz. Wordpress ile internet sitesi kurmak istediğinizde yardım alabileceğiniz birçok kaynak bulunmaktadır. Bu kaynaklar sayesinde hem adımları hızlı hem de rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Wordpress kullanımının bir diğer avantajı da hiç kodlama bilmeden profesyonel bir web sitesi kurulabilmesidir. Bir yazılım geliştirme dilini öğrenmek ve gelişmek zaman alan bir süreçtir. Beklemek istemeyenler için wordpress altyapısı büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Wordpress Neden Tercih Ediliyor?

 

Wordpress tercih edilmesinin altında yatan en önemli nedenlerden birisi açık kaynaklı olması ve ücretsiz olması. Açık kaynaklı olması sayesinde istediğiniz değişikliği yapmaya ve eklentileri geliştirmeye imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her konuda eklentilere sahip olması nedeni ile e-ticaret sitesinde bloglara kadar birçok farklı kategoride web sitesi tasarlamak mümkündür. Wordpress manuel ve kontrol paneli üzerinden yükleme seçeneği sunmaktadır. Bu da wordpress ile tasarlanan bir web sitesinin istenilen platformdan yayınlanmasını sağlamaktadır. Kolay tasarlanabilir olması nedeni ile herkesin kendi istediği web sitesini hızlı bir şekilde tasarlaması sağlanmaktadır. Wordpress fazla sayıda tema desteği olması nedeni ile herkese istediği tasarıma sahip web sitesi sunmaktadır. Bu da hem tercih edilmesini hem de popülaritesinin artmasını sağlamaktadır.

 

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?