AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Wordpress Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wordpress Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wordpress Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Tasarım Web | 16/Kasım/2020 | 577 Kez Okundu

Wordpress ile ücretsiz site nasıl kurulur? Wordpress site eklentileri nasıl eklenir?

Wordpress Ücretsiz Site Kurma Rehberi

Wordpress ücretsiz olarak profesyonel web sitelerinin kurulabileceği bir platformdur. Öncelikle tamamen ücretsiz bir site istiyorsanız. Siteadı.wordpress.com uzantılı hazır bir siteye kolayca sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ücretsiz hazır bir site seçmektir. Sadece içerikleri değiştirerek web sitesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Wordpress ile profesyonel bir web sitesi istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adı satın almaktır. Alan adı satın aldıktan sonra Hosting satın almanız gerekmektedir. Wordpress en iyi Cpanel Litespeed hostinglerde çalışmaktadır. Ve bu hostinglerde tek tıkla wordpress kurulumu yapılabilmektedir. Tek tık ile web hosting kurulumunu yaptıktan sonra geriye web sitesinin oluşturulması kalmaktadır. 

 

Wordpress site oluşturmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;
•    Domain alınması,
•    Hosting alınması,
•    Ücretsiz SSL kurulumunun yapılması,
•    Hosting Paneline WordPress kurulumu yapılması,
•    WordPress kurulumunun iç kısmının tamamlanması,
•    Site içi SEO düzenlemeleri,
•    Google Webmaster Araçlarına bağlanma,
•    Google Analytic hesaplarına bağlanma,

 

Bu basamaklar işlendikten sonra site kurulumu tamamlanmış olmaktadır. Wordpress ile profesyonel ve seo uyumlu bir site elde etmiş olacaksınız. Wordpress site kurulumu işlemlerinde site iç kısmının ayarlanması işlemleri ise tema seçimi ile başlamaktadır. İstediğiniz siteye uygun bir tema seçerek tasarıma başlanmaktadır. Tema seçimi ve özelleştirmesi sonrasında web sitesinde ihtiyaç duyulan eklentilerin kurulumu gerçekleştirilerek web sitesi hazır hale getirilmelidir. Bu işlemler için wordpress yönlendirmelerini takip edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz eklentileri arayabilirsiniz. Hangi eklentinin daha iyi performans gösterdiğini kullanıcı yorumlarından incelemeniz web sitenizin performansı açısından önemlidir.

 

Wordpress eklentilerinin doğru yönetilememesi nedeni ile web sitelerinde performans sorunları yaşanabilmektedir. Bu nedenle eklenti kurulumlarının doğru yönetilmesi ve ihtiyaçtan fazla eklentinin kurulmaması gerekmektedir. Kullanılmayan gereksiz eklentilerin kurulması web sitelerinin çalışırken hantallaşmasına neden olmaktadır. Hantal web siteleri seo açısından uygun değildir. Profesyonel bir web sitesi ile arama sonuçlarında üst sıralara gelmek isteyenlerin web sitelerini hızlı olacak şekilde tasarlamalarını öneriyoruz. En iyi wordpress web sitesi kurulumu için profesyonel olarak bu hizmeti verenlerden de yardım alınabilmektedir. Hazır sitelerin tercih edilmesini tavsiye etmiyoruz. Çünkü profesyonel web siteleri gibi yeterli performansı vermemektedir.

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?