AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Yurtdışı SEO Pazar Araştırması

Yurtdışı SEO Pazar Araştırması

Yurtdışı SEO Pazar Araştırması

AjansBusiness | 11/Haziran/2021 | 653 Kez Okundu

Yurtdışı SEO pazar araştırması işletmenizin yurtdışında potansiyel kullanıcılarını tanımanızı ve bunlara yönelik hizmetlerinizi düzenlemenizi sağlayacak bir çalışmadır.

Yurtdışı SEO Pazar Araştırması

YURTDIŞI SEO PAZAR ARAŞTIRMASI


Yurtiçi hizmet veren işletmelerin büyümeleri ve potansiyel müşterilerini çekebilmeleri amacıyla son dönem web sitesi yaptırmak oldukça popüler bir uygulamadır. Ancak sadece web sitesi oluşturmak tek başına yeterli olmamaktadır. Yanında iyi bir tasarım, iyi bir yazılım ve iyi bir SEO çalışmalarını da beraberinde getirmektedir. Yurtiçinde hizmet veren işletmelerin yurtdışına açılma çabalarında ise işletmelerinizi dış pazara açmak için de yine SEO çalışmaları yürütülebilmektedir. Bu yazımızda sizlerle yurtdışı SEO pazar araştırması hakkında bilgiler sunacağız.


Yurtdışı SEO Pazar Araştırması Nasıl Yapılır?


Yurtdışı SEO pazar araştırması öncelikle titizlikle yürütülmesi gereken bir aşamadır. Yurtdışı SEO pazar araştırmalarının iki türü bulunmaktadır. Bunlar masa başı pazar araştırması ve yerinde pazar araştırması olarak belirlenmiştir. Pazar araştırmasına başlamadan önce hedef bölgenin ve hedef kitlenin iyi belirlenmesi gerekmektedir. İyi belirlenmiş bir hedef bölge ile SEO çalışmalarınız ve pazar araştırmalarınız hedefi bulacaktır. Sonraki adım ise rakip analizlerinizi iyi yapmaktır. Rakiplerinizin hangi alanlarda faaliyet gösterdiği, hangi dillerde web sitelerinin olduğu, web site tasarım ve içerikleri, anahtar kelimeleri gibi konuların detaylı analizinin yapılması gerekmektedir. Bu pazar araştırması genel olarak masa başı pazar araştırması olarak geçmektedir. Yerinde pazar araştırması ise masa başı pazar araştırmasında tespit edilen potansiyel müşteriler ile görüşmeler sağlanarak ülkenin dinamikleri hakkında ve pazarı hakkında bilgi edinilmeye çalışılır.


Yurtdışı SEO Pazar Araştırmasının Önemi


Yurtdışı SEO pazar araştırması en az yurtiçi pazar araştırması kadar önemlidir. Yurtdışında işletmenizin bir pazar bulabilmesi ve potansiyel müşterilerinize hitap edebilmesi açısından pazar araştırması sizlere ışık tutacaktır. Yurtdışında bu gibi işlerin yürütülmesi her daim yurtiçine nazaran daha maliyetli olduğundan maliyeti düşürerek size uygun pazarı bulmak önem kazanacaktır. Yurtdışı SEO pazar araştırması ile işletmenizin hacmini hangi şekilde büyüteceğinizi, hedef kitlenizi belirleyerek nokta atışı seçimler yaparak yurtdışında başarı oranınızı arttırabilirsiniz. Pazar araştırması yapmadan girdiğiniz her işte %50 risk bulunmaktadır. Bu risk ürünlerinizin hizmetlerinizin pazara uygun düzenlenemeden yurtdışında sunulması sonucunda istediğiniz sonucu alamamanız ve bütçenizde derin yaralar ile sonuçlanabilir.


Yurtdışı Pazar Araştırmasında Profesyonel Destek


Yurtdışı SEO pazar araştırmasında işletmeler çoğu zaman kendi pazarlarını kendi bulma ve kendi karar verme gibi bir uygulamaya gitmektedirler. Pazar araştırması SEO kadar önemli ve aynı zamanda SEO’dan bağımsız düşünülemeyecek bir çalışmadır. Her nasıl ki SEO çalışmaları işinin ehli, profesyonel kişiler tarafından yapılmalı ve yönetilmeli, pazar araştırmaları da Profesyonel kişiler tarafından yürütülmelidir. Bu aşamada sizlere özellikle yurtdışı pazarında yardımcı olacak uzman kişilerle çalışmanız bütçenizi aşmadan hedef kitleye doğru şekilde ulaşmayı ve işletmenizin yurtdışı öncülerinden olmasını sağlayacaktır.
 

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?