AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Yurtdışı SEO Yaptırmak İçin 7 Neden

Yurtdışı SEO Yaptırmak İçin 7 Neden

Yurtdışı SEO Yaptırmak İçin 7 Neden

AjansBusiness | 11/Haziran/2021 | 681 Kez Okundu

Yurtdışı web sitelerinizin arama motorlarına uyumlu olarak SEO çalışmalarını yapmanız birçok açıdan sizlere fayda sağlayacak bir çalışmadır.

Yurtdışı SEO Yaptırmak İçin 7 Neden

YURTDIŞI SEO YAPTIRMAK İÇİN 7 NEDEN


Arama motoru optimizasyonu daha çok bilinen adıyla SEO her işletme, firma ya da marka için önemli bir çalışmadır. Hemen her sitenin yazılım, tasarım boyutu ile birlikte son zamanlarda SEO çalışmaları da ön plana çıkmaktadır. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da SEO çalışmaları yapılabilmektedir. Peki Yurtdışı SEO yaptırmak için 7 neden nedir?
•    Yurtdışına satış yaparak işi büyütmek
•    Daha fazla müşteriye hitap etmek
•    Global çapta potansiyel müşterilere ulaşarak hedef kitleyi büyütmek
•    Farklı konumlara ürünleri ulaştırmak ve firma kabiliyetini büyütmek
•    Pazarlama maliyetlerini dengelemek ve azaltmak
•    Hedef lokasyondaki rakiplerin önüne geçmek
•    Hedef ülkedeki potansiyeli kazanmak


Yurtdışı SEO Nedir?


SEO bir diğer adıyla arama motoru optimizasyonu web siteniz görünür olması ve potansiyel müşterilerinize en direkt yollarla ulaşmak amacı ile yapılan çalışmaların tümüdür. İster yurtiçi ister yurtdışı faaliyet gösteren bir işletme olun SEO çalışmalarına ihtiyacınız olacaktır. Yurtdışı SEO, faaliyet gösterdiğiniz ülkenin sınırını aşarak, farklı ülkelerdeki potansiyel müşterilerinizin arama motoru üzerinde kendi dillerinde yaptığı aramalarda web sitenize kolaylıkla ulaşabilmeleri adına yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Yukarıda saydığımız tüm bu nedenler dolayısı ile yurtdışı SEO yapmak sizlere avantaj sağlamaktadır. Ancak bilinmelidir ki Yurtdışı SEO, yurtiçi SEO’ya nazaran daha maliyetli ve daha uğraştırıcı bir çalışma olacaktır.


Yurtdışı SEO Nasıl Yapılır?


Yurtdışı SEO çalışmalarına başlamadan öncesinde işletme olarak yurtdışında hangi ülke ya da bölgede hizmet vereceğinize karar vermelisiniz. Seçeceğiniz hedef bölge ya da ülke sizin SEO çalışmalarınızın dilini belirlemenizde de yardımcı olacaktır. Her ne kadar yurtdışı SEO çalışmalarında İngilizce sıkça kullanılsa da ülke içerisinde kullanılan diğer dillerin SEO’ da tercih edilmesi maliyet olarak daha uyguna gelebilmektedir. Karar aşamalarından sonra yurtdışı hedef kitlenizi araştırma ve tanıma aşaması gelmektedir. Hedef kitle tanımadan hedef kitleye ilişkin herhangi bir çalışmanın yapılması çalışmalarınızın heba olmasına neden olacaktır. SEO çalışmalarının bundan sonraki adımları hedef dilde anahtar kelimelerin belirlenmesi ve rakiplerin tanınarak analiz edilmesi olarak devam etmektedir. Yurtdışı SEO çalışmalarında bütçenizi iyi belirlemelisiniz. Bahsettiğimiz gibi yurtdışı yapacağınız SEO çalışmaları Türkiye’de yapacağınız SEO çalışmalarından daha maliyetli olmakta ve uzun sürmektedir.


Yurtdışı SEO Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Yurtdışı SEO çalışmaları esnasında hedeflediğiniz bölgede bulunan tüm harita servislerini, yerel rehberleri, sosyal medya platformlarını kullanmaya dikkat etmelisiniz. İşletmenizin adres, telefon numarası gibi bilgilerinin doğru girilerek hedef bölgede kayıt oluşturulması önemlidir. Hedef bölgede kullanılan dilde olan sitenizin arama motorlarında doğru şekilde görünür olması için hreflang etiketlerinin doğru kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de SEO çalışmalarında en çok dikkat edilecek unsur SEO çalışmalarınızın planlarını rakiplerinizin çalışmaları ve rakip analizleriniz üzerinden oluşturmanızdır. Yurtdışı SEO çalışmalarında profesyonel destek ve uzman çalışanlar sayesinde hedef kitleye doğrudan ulaşım ve işletme büyümenizin ortalama bütçeler ile ne kadar arttığını göreceksiniz.
 

whatsapp
Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?