AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar

Ankara Web Tasarım | 26/Eylül/2020 | 139 Kez Okundu

Dijital pazarlama uzmanı SEO danışmanlığı, SEM danışmanlığı, sosyal medya yöneticiliği sayesinde yeni müşteriler kazandırmak ve markanızı büyütmek için çalışır.

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar

Dijital Pazarlama Nedir?

 

Dijital pazarlama; markanız veya işletmenize ait ürün ve hizmetlerin SEO danışmanlığı, SEM danışmanlığı ve Sosyal medya danışmanlığı gibi konular ile pazarlanması işine verilen isimdir. Dijital pazarlama hizmetleri arama motorları, bazı önemli web siteleri, sosyal medya mecraları sayesinde potansiyel müşterilere ulaşmakta kullanılır.

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur?

 

Dijital pazarlama uzmanı; SEO danışmanlığı, SEM danışmanlığı, Sosyal medya danışmanlığı konularında pazar ve kitle analizi yapan, bu analize uygun markanızın itibarını ve gelirlerinizi arttırmak amaçlı çalışmalar ile bu çalışmaları anlaşılabilir raporlar ile sunumlar yapan kişidir. 

 

Dijital pazarlama uzmanı google ads, youtube reklamları, banner reklamları, google analitics, SEO management, web tasarım, sosyal medya reklamları gibi konulara hakim, pazarlama stratejileri ile ilgili bilgi sahibidir.

 

Dijital pazarlama uzmanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, ilgili sertifika kurslarına katılarak sertifika sahibi olmak ve kazanılan sektörel tecrübeler ile mümkün olmaktadır.

 

1- SEO Danışmanlığı

 

SEO danışmanlığı arama motorları sonuçlarında web sitenizin daha üst sıralara çıkması için verilen bir hizmettir. SEO yöntemleri kullanılarak web siteleri içinde ve dışında bir takım çalışmalar yapılır bu çalışmalara site içi SEO hizmetleri, site dışı SEO hizmetleri denilir.

 

Site içinde yapılan çalışmalar (on-page SEO); özgün içerikler, meta etiketleri, başlıklar, sayfa başlık-meta-url uyumu, SEO dostu URL, link inşası ...vb bir takım çalışmalar olup site dışındaki çalışmalar (off-page SEO); backlink, sosyal medya tanıtımları gibi konulardır.

 

2- SEM Danışmanlığı

 

SEM danışmanlığı hizmeti ile arama motoru reklamlarınız yönetilir, Dijital pazarlama uzmanları google ads paneli kullanılarak google reklamlarınızın kurulumunu ve optimizasyon işlerini yerine getirir. 

 

3- Sosyal Medya Danışmanlığı

 

Sosyal medya yöneticiliği veya danışmanlığı olarak bilinen hizmet sosyal medya mecralarında kurumsal ve profesyonel olarak markanızın ve işletmenizin daha efektif işler yapmasını sağlar. İnstagram, Facebook, Twitter, Linked in, Youtube ve diğer sosyal medya mecralarında işletmenizin daha fazla görünür olmasını ve daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak için profil paylaşımları ve sosyal medya reklamları yönetim danışanlığı yapılır.

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?