AJANS BUSİNESS • LOGO
Anasayfa / Web Sitesi İçeriği Nasıl Hazırlanır

Web Sitesi İçeriği Nasıl Hazırlanır

Web Sitesi İçeriği Nasıl Hazırlanır

Ankara Web Tasarım | 25/Eylül/2020 | 161 Kez Okundu

SEO uyumlu web sitesi oluşturmak için web sitesi içeriği nasıl hazırlanır, seo uyumlu özgün metin içerikler, resimler, özel grafikler, video içerik nasıl hazırlanmalıdır.

Web Sitesi İçeriği Nasıl Hazırlanır

Web Sitesi İçeriği Nedir?

 

Web sitelerinde kullanıcılara sunulan metin, resim, video olarak hazırlanmış herşeye verilen isimdir, web sitesi içerikleri ne kadar özgün, doğru ve kaliteli ise kullanıcıların o kadar ilgisini çeker, arama motorlarınca daha iyi sıralamalar ile kullanıcılara gösterilir. Haliyle SEO uyumlu web sitesi içeriği hazırlamak konusu da önem kazanmıştır, özel SEO uyumlu makaleler, grafikler ve video içerikler ile zengin içerikli web sayfaları hazırlamak web sitelerine çok katkı sağlamaktadır.  

 

SEO Uyumlu Web Sitesi İçeriği Hazırlama

 

SEO uyumlu makale veya özgün makale yazımı konuları dikkatle ve titizlikle yapılması gereken konulardır. İyi bir web sitesi kaliteli içeriklerden oluşur, kaliteli makaleler de belirli kriterlere sahip olmalıdır. Öncelikle anahtar kelime konusunu açıklamak gerekir, google arama motoru ile kullanıcılar sesli ve yazılı olarak bazı sözcükleri/cümleleri ararlar bu arama kelimelerine yazınızdan ne kadar yer vermişseniz ve ne kadar açıklayıcı şekilde belirtmişseniz google hem web sitenizi hem de ilgili sayfanızı daha üst sıralarda gösterecektir.

 

Edindiğimiz bazı tecrübeler ile kaliteli makalelerin; 100 kelimede 2-3 defa anahtar kelime kullandığını, 200-300 kelimeden oluştuğunu ve anahtar kelimelerin genellikle ilk cümlelerde geçtiğini ve açıklamaların net ve yalın şekilde yapıldığını fark ettik. Bu durumun google arama sonuçlarındaki makalelerde sıralama esnasında dikkate alındığını da gördük. Ancak bazı yazıların sadece kaliteli olmasından kaynaklı değil, site dışındaki popülerlikleri, sosyal mecralardaki paylaşımları nedeniyle de ön plana gelebildiklerini gözlemleyebildik. Haliyle sadece seo uyumlu web sitesi içeriği ile sıralama kazanılacağını değerlendirmek yanılmaya sebep olabilir, SEO çalışmaları bir bütün olduğundan diğer kriterler ile birlikte özgün içerik kendisini çok daha kuvvetli olarak gösterecektir.

 

 

Web Site Tasarımı, Google Ads, SEO Danışmanlığı İçin Teklif Almak İster Misiniz?